E Mërkurë, 10.16.2019, 01:07pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Baba Federer kampion edhe në Cincinati
E Hënë, 08.24.2009, 11:44am (GMT+1)

 

 

 

 

Voal-online -Roger Federer ka fituar turin ATP-1000 në Cincinnati duke qenë në finale kundër Novak Djokovic me 6:1 dhe 7:5. Numri një i botës arrinte fitoren e turit të 61-të me një ndeshje sa në sulm, sa në mbrojtje. Pas betejës së ashpër kundër Andy Murray në gjysmëfinale Roger Federer nuk e pati të vështirë të fitonte përballë Novak Djokovic. Ky i fundit ishte mundur nga Federer së fundmi në pranverë në Key Biscayne dhe në Romë.

 

Federer e diktoi lojën që në fillim. Ai arriti deri në 5:0 ndaj kundërshtarit në setin e parë. Në 32 minuta Federer arriti ta fitonte setin e parë me rezultat të thellë 6:1. Në setin e dytë përplasja ishte më e madhe. Por Federer e fitoi 7:5.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
SVP në kongres sulmon klasën politike (08.22.2009)
Rasti Kadafi, Merc në Libi (08.20.2009)
Rasti UBS: kërkesë e re për ndihmë administrative në vend të masave të njëanshme (08.20.2009)
Tatimi i dyfishtë, Berna miraton gjashtë marrëveshje (08.19.2009)
Pranvera e Pragës e Hans Rudolf Mercit (08.18.2009)
Një ushtri më e shkathët (08.17.2009)
Leopardi i Artë i Lokarnos fluturon në Kinë (08.16.2009)
Shifra në rritje për Sunrise (08.14.2009)
UBS-SHBA, u arrit marrëveshja jashtëgjyqësore (08.12.2009)
Adecco humb 147 milionë euro (08.11.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2019  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 

 
VOAL
[Shko lart]