E Hënë, 09.28.2020, 10:40am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Studim: Zvicra ekonomia më konkuruese në botë pasuar nga SHBA
E Mërkurë, 09.09.2009, 08:55am (GMT+1)

 

Voal-online  -Zëri i Amerikës bën të ditur se, sipas një studimi të ri, Zvicra është vendi me ekonomi më konkuruese në botë, pastaj vijnë Shtetet e Bashkuara.

Forumi ekonomik botëror i shpalli dje këto rezultate, bazuar në suksesin e vendeve në fusha të tilla si qeverisje e mirë, infrastrukturë, novacion dhe mundësi për shprehjen e talentit.

Në studim, Singapori renditet në vendin e tretë. Kina, Brazili dhe India shënuan përparim, ndërkohë që Rusia pësoi rënie.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Fitore e madhe e Zvicrës kundër Greqisë (09.06.2009)
Kryetari i Partisë Socialiste lavdëron Urs Shvalerin si pasues të Kushpë (09.04.2009)
Këshilli i Madh bernez është kundër Jurës së Madhe (09.03.2009)
Në universitet shtatë zviceranë në dhjetë (08.31.2009)
Partia Socialiste nuk e mbështet Fulvio Pelin për në Këshillin Federal (08.28.2009)
Martina Hingis tani kërcimtare (08.27.2009)
Posta realizon 358 milionë franga të ardhura (08.26.2009)
Garbani mbrohet në gjykatë (08.25.2009)
Baba Federer kampion edhe në Cincinati (08.24.2009)
SVP në kongres sulmon klasën politike (08.22.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]