E Premte, 09.25.2020, 07:58am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Tenis US Open: Federer triumfon në gjysmëfinale

E Hënë, 09.14.2009, 06:59am (GMT+1)


Tenis US Open: Federer triumfon

E mundi serbin Gjokoviç dhe në finale shkon me Del Potro

Voal-online - Roger Federer ka fituar në gjysëmfinalen e US Open kundër serbit Novak Djokovic (ATP 4), me një rezultat shumë kritik  7-6 (7/3) 7-5 7-5 për 2 orë e 34'. Të dy kanë bërë një lojë të nivelit më të lartë, me një shpejtësi të rrufeshme duke e ruajtur gati gjatë gjithë ndeshjes një ekuilibër konstant. Seti i parë është vendosur përmes tie-break, ndërsa seti i tretë u mbyll me një goditje spektakolare përmes këmbëve.Me këtë goditje Federer do të befasohej edhe vetë. "Nuk kisha asgjë për të humbur. Gjatë stërvitjeve e kasha provuar shpesh, por asnjëherë nuk kishte funksionuar ", ka bërë shaka bazilezi, duke e definuar si "goditjen më të bukur të karierës".  Më poshtë do të komentonte: "Ndeshja ishte e jashtëzakonshme, e luajtur nga të dyja anët për mrekulli. Ishte shumë e fortë. Djokovic ka rezistuar deri në fund”. "Në finale do të luaj me Del Potro, një lojtar solid, që nuk ka arritur në finale për rastësi. Finalja do të jetë ala grande”, ka përfunduar Federer. Ndeshjen e ndoqën shumë yje të Amerikës, si Nicholson, Gwen Stefani, Timberlake e të tjerë.


Pa dyshim nuk mungon as gruaja, ndërsa binjaket po.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Në Zvicër po qëndron një delegacion i Bashkësisë Islame të Kosovës (09.12.2009)
Dik Marti pranon të jetë kandidat për në qeveri (09.10.2009)
Studim: Zvicra ekonomia më konkuruese në botë pasuar nga SHBA (09.09.2009)
Fitore e madhe e Zvicrës kundër Greqisë (09.06.2009)
Kryetari i Partisë Socialiste lavdëron Urs Shvalerin si pasues të Kushpë (09.04.2009)
Këshilli i Madh bernez është kundër Jurës së Madhe (09.03.2009)
Në universitet shtatë zviceranë në dhjetë (08.31.2009)
Partia Socialiste nuk e mbështet Fulvio Pelin për në Këshillin Federal (08.28.2009)
Martina Hingis tani kërcimtare (08.27.2009)
Posta realizon 358 milionë franga të ardhura (08.26.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]