E Hënë, 08.10.2020, 12:07am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Po ushtarëve zviceranë në Somali
E Martë, 09.22.2009, 02:20pm (GMT+1)

 

Voal-online –Për Këshillin e Shteteve ky mision është me rëndësi. Po ushtarëve në ujërat e Gjirit  Aden për të asgjësuar sulmet e piratëve ndaj anijeve. Të martën dhoma e lartë e Parlamentit Zviceran ka dhënë në fakt dritën jeshile me 29 vota kundër 9. Fjala do t’i kalojë sërish Këshullit Kombëtar, i cili të mërkurën e shkuar ishte shprehur kundër përfshirjes së ushtarakëve. Të kota thirrjet e të Gjelbërve dhe Demokratëve të Qendrës, të cilët janë orvatur t’i bindin kolegët e partive të tjera të marrin të njëjtin vendimi si Këshilli Kombëtar. Kundër ishte ndërkaq ministërja e Jashtme Micheline Calmy-Rey, që ka rikujtuar se Zvicra duhet të marrë pjesë në planin antipirat nëse dëshiron të jetë e besueshme në rrafsh ndërkombëtar dhe të dëshmojë me fakte përkushtimin e vet për solidaritet ndërkombëtar.

(http://info.rsi.ch/home)

 

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Ekonomia e Zvicrës e merr veten më shpejt se parashikimi (09.22.2009)
Në Bernë hapet Qendra e re Robert Valser (09.19.2009)
Didier Burkhalter zgjidhet në qeveri (09.16.2009)
Google: Zvicra kundër Street View (09.15.2009)
Tenis US Open: Federer triumfon në gjysmëfinale (09.14.2009)
Në Zvicër po qëndron një delegacion i Bashkësisë Islame të Kosovës (09.12.2009)
Dik Marti pranon të jetë kandidat për në qeveri (09.10.2009)
Studim: Zvicra ekonomia më konkuruese në botë pasuar nga SHBA (09.09.2009)
Fitore e madhe e Zvicrës kundër Greqisë (09.06.2009)
Kryetari i Partisë Socialiste lavdëron Urs Shvalerin si pasues të Kushpë (09.04.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]