E Djelë, 08.09.2020, 11:48pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Studio zvicerane plan rregullues për qytetin muze
E Enjte, 09.24.2009, 06:01am (GMT+1)

Qyteti i Beratit do të ketë planin e tij rregullues për vitet e ardhshme. Berati, qytet që është pjesë e UNESKO-s vitin e ardhshëm do të ketë të përcaktuar qartë edhe një plan të ri rregullues, institucionet e tij, vendet e lira për ndërtime, vijën e verdhë dhe zonën historike. Gjithçka është bërë e mundur nga studio “Lerman” e cila është zgjedhur për tenderimin e planit rregullues të qytetit.

Kryetari i Bashkisë së Beratit, Fadil Nasufi u shpreh optimist për realiyimin e këtij projekti, I cili brenda një viti do të përcaktojë qartë planifikimin urban për 20 vitet e ardhshme. Ky projekt do ti japë fund kaosit urban të krijuar gjatë viteve të fundit në qytetin muze. (http://www.balkanweb.com)

 

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Neue Zürcher Zeitung ndërron pamjen (09.23.2009)
Tenori i madh shqiptar Saimir Pirgu rol kryesor në La Bohème drejtpërdrejt në disa televizione perëndimore (09.22.2009)
Po ushtarëve zviceranë në Somali (09.22.2009)
Ekonomia e Zvicrës e merr veten më shpejt se parashikimi (09.22.2009)
Në Bernë hapet Qendra e re Robert Valser (09.19.2009)
Didier Burkhalter zgjidhet në qeveri (09.16.2009)
Google: Zvicra kundër Street View (09.15.2009)
Tenis US Open: Federer triumfon në gjysmëfinale (09.14.2009)
Në Zvicër po qëndron një delegacion i Bashkësisë Islame të Kosovës (09.12.2009)
Dik Marti pranon të jetë kandidat për në qeveri (09.10.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]