E Hënë, 08.10.2020, 12:21am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Operacioni Atalanta hidhet poshtë përfundimisht
E Premte, 09.25.2009, 10:58am (GMT+1)

Voal-online –Zvicra nuk do të marrë pjesë në misionin Atalanta të luftës kundër piraterisë në ujërat përgjatë brigjeve të Somalisë. Me 102 vota kundër 81 dhe 10 abstenime, Këshilli Kombëtar ka hedhur poshtë përfundimisht hyrjen në fuqi të dekretit federal urgjent që parashikonte dërgimin në rajon të trupave helvete.

Aleanca midis demokratëve të qendrës, të gjlebërve dhe socialistëve e ka bërë të pamundur misionin që kishte marrë miratimin e Këshillit të Shteteve.

Ky vendim do ta përjashtonte çdo bashkëpunim në kuadrin e “Atalanta”, ua ka kujtuar deputetëve para votimit ministri i Mbrojtjes Ueli Maurer.

 

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Studio zvicerane plan rregullues për qytetin muze (09.24.2009)
Neue Zürcher Zeitung ndërron pamjen (09.23.2009)
Tenori i madh shqiptar Saimir Pirgu rol kryesor në La Bohème drejtpërdrejt në disa televizione perëndimore (09.22.2009)
Po ushtarëve zviceranë në Somali (09.22.2009)
Ekonomia e Zvicrës e merr veten më shpejt se parashikimi (09.22.2009)
Në Bernë hapet Qendra e re Robert Valser (09.19.2009)
Didier Burkhalter zgjidhet në qeveri (09.16.2009)
Google: Zvicra kundër Street View (09.15.2009)
Tenis US Open: Federer triumfon në gjysmëfinale (09.14.2009)
Në Zvicër po qëndron një delegacion i Bashkësisë Islame të Kosovës (09.12.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]