E Hënë, 08.03.2020, 10:21am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Mis Zvicra është nga Sant Gallen
E Djelë, 09.27.2009, 07:59am (GMT+1)

  

 

Voal-online –Miss Zvicra 2009 është nga Sant Gallen. Juria e përbërë nga ekspertë të mediave dhe nga dy ish Miss Zvicra ka zgjedhur mbrëmë 21 vjeçaren Linda Fäh, e cila ka triumfuar ndaj vajzës nga Zyrihu Tabea Schulthess, një vit më e madhe dhe bashkëmoshatares Tamina Schneider. E gjatë 177 centimetra, më e bukura e Zvicrës është nëpunëse banke me “një shpirt artisteje”, këndon shpesh në festat e fshatit të saj dhe, nëse ndokush do të ushqente shpresa të rreme, ajo ka një të dashur. Ajo është zgjedhur mes 16 vajzave finaliste të moshës midis 18 e 25 vjeçe pasi kanë sfiluar në katër paraqitje të ndryshme. (http://info.rsi.ch/home)

 

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Operacioni Atalanta hidhet poshtë përfundimisht (09.25.2009)
Studio zvicerane plan rregullues për qytetin muze (09.24.2009)
Neue Zürcher Zeitung ndërron pamjen (09.23.2009)
Tenori i madh shqiptar Saimir Pirgu rol kryesor në La Bohème drejtpërdrejt në disa televizione perëndimore (09.22.2009)
Po ushtarëve zviceranë në Somali (09.22.2009)
Ekonomia e Zvicrës e merr veten më shpejt se parashikimi (09.22.2009)
Në Bernë hapet Qendra e re Robert Valser (09.19.2009)
Didier Burkhalter zgjidhet në qeveri (09.16.2009)
Google: Zvicra kundër Street View (09.15.2009)
Tenis US Open: Federer triumfon në gjysmëfinale (09.14.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]