E Shtunë, 07.11.2020, 05:58pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Në Davos kongres i madh kushtuar borës dhe orteqeve
E Hënë, 09.28.2009, 11:51am (GMT+1)

 

Voal-online –Kongresi më i rëndësishëm botëror kushtuar borës dhe orteqeve është hapur sot në Davos. Për herë të parë në Evropë, në International Snow Science Workshop – ISSW – Seminarin Shkencor Ndërkombëtar për Borën, marrin pjesë rreth 500 shkencëtarë, inxhinierë dhe guida malore nga e gjithë bota.

Synimi i kongresit, që vazhdon një javë, është të kalojnë në praktikë njohuritë teorike, ka nënvizuar Instituti për Studimin e Borës dhe të Orteqeve (WSL), organizator i kongresit. Pjesa më e madhe e punimeve do t’i kushtohet mbrojtjes nga orteqet dhe përballimi i rreziqeve.(http://info.rsi.ch/home)
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Mis Zvicra është nga Sant Gallen (09.27.2009)
Operacioni Atalanta hidhet poshtë përfundimisht (09.25.2009)
Studio zvicerane plan rregullues për qytetin muze (09.24.2009)
Neue Zürcher Zeitung ndërron pamjen (09.23.2009)
Tenori i madh shqiptar Saimir Pirgu rol kryesor në La Bohème drejtpërdrejt në disa televizione perëndimore (09.22.2009)
Po ushtarëve zviceranë në Somali (09.22.2009)
Ekonomia e Zvicrës e merr veten më shpejt se parashikimi (09.22.2009)
Në Bernë hapet Qendra e re Robert Valser (09.19.2009)
Didier Burkhalter zgjidhet në qeveri (09.16.2009)
Google: Zvicra kundër Street View (09.15.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]