E Mërkurë, 04.08.2020, 09:18am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Liga e Kampioneve: Zyrihu e kalon provën në San Siro
E Enjte, 10.01.2009, 11:12am (GMT+1)

 

 

 

Voal-online –Befason Zyrihu duke fituar sfidën në San Siro kundër Milan. Kampionët zviceranë nuk ua kanë pasur asnjë çast drojën zikuqëve – aktualisht duke kaluar një periudhë veçanërisht negative në lojë dhe në rezultate. Djemtë e Challandes e kanë interpretuar në mënyrë ideale ndeshjen.

Një gol i pabesueshëm i Tihinen, që me tako ka shmangur shpinën e portierit Storari pas një topi nga goditja këndore, duke çuar në minutën e 10-të miqtë në epërsi dhe duke ua hedhur poshtë planet zikuqëve. Milan e ka kerkuar menjëherë barazimin dhe ka ndërtuar 3-4 raste të rrezikshme sidomos me Seedorf e Inzaghi, por Zyrihu ka qenë i gatshëm të dalë në kundërsulme. Me kalimin e kohës miqtë kanë qenë gjithnjë e më shumë zotërues të lojës.

Po në grupin C, Real Madrid ka fituar lehtësisht kundër Marsejës, 3-0 me gola të Ronaldos në 58', Kaká në 61' me goditje dënimi e prapë Cristiano Ronaldo në 64'. Spanjollët kanë 6 pikë, Milan e Zyrih 3, Olympique 0.

 

Milan - Zyrih 0:1 (0:1) - Giuseppe Meazza. 32 439 spektatorë.

Arbitër Meyer (GER).

Gol
: Minuta 10. Tihinen 0:1.

Milan: Storari; Abate, Nesta (60. Onyewu), Kaladze, Jankulovski; Flamini (46. Zambrotta), Pirlo, Ambrosini; Seedorf (46. Ronaldinho); Pato, Inzaghi.

Zyrih: Leoni; Koch, Barmettler, Tihinen, Rochat (80. Stahel); Gajic, Aegerter, Tico; Margairaz; Vonlanthen (76. Nikci), Djuric (85. Alphonse).

(http://sport.rsi.ch/home)

 

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Diplomacia zvicerane për tre amerikanët e burgosur në Iran (09.30.2009)
Zvicra mikpritëse në Bisedimet e Gjenevës 2: Takim për çështjet e Sigurisë dhe ato Bërthamore midis BE 3+3 dhe Iranit (09.30.2009)
Serxho Markione largohet nga UBS (09.29.2009)
Saimir Pirgu me La Bohéme nesërmbrëma në orën 20:05 drejtpërdrejt nga disa televizione zvicerane dhe TV Franko-Gjerman Arte (09.28.2009)
Për Polanskin Kushneri i var shpresat te Kalmi-Rei (09.28.2009)
Polanski mund të lirohet sot me kusht, por nuk duhet të largohet nga ZvicraEveline Widmer-Schlumpf: Nuk kemi pasur presion nga ana Amerikane ! (09.28.2009)
Në Davos kongres i madh kushtuar borës dhe orteqeve (09.28.2009)
Mis Zvicra është nga Sant Gallen (09.27.2009)
Operacioni Atalanta hidhet poshtë përfundimisht (09.25.2009)
Studio zvicerane plan rregullues për qytetin muze (09.24.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 

 
VOAL
[Shko lart]