E Mërkurë, 04.08.2020, 08:35am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Aksidentohen oficerët e huaj
E Shtunë, 10.03.2009, 09:45am (GMT+1)

 

 

 

Voal-online –Një furgon i ushtrisë ka rrëshqitur në një livadh dje në mëngjes pasi kishte dalë nga rruga midis Knonau e Cham, në kantonin e Cugut (Zug).

Dhjetë oficerë të huaj dhe një zviceran kanë mbetur të plagosur. Oficerët, me përkatësi të ndryshme kryesisht nga Evropa Lindore, gjendeshon në Zvicër për një kurs.

 

Incidenti ka ndodhur nga ora 8.40. Furgoni që po shkonte në aeroportin e Zyrihut është përplasur me një veturë të drejtuar nga një vendës para se të dilte nga rruga. Shoferi i veturës nuk është lënduar.

 

ANSA, duke iu referuar agjencisë zvicerane të lajmeve SDA/ATS thotë se dy oficerë azerbajxhanas janë plagosur rëndë.

 

Minibusi Mercedes Sprinter ka përfunduar në livadh pas përplasjes me veturën. Oficerët e huaj të aksidentuar janë nga Azerbaixhani, Austria, Hungaria, Serbia, Norvegjia, Finlanda e Greqia. (http://info.rsi.ch/home) (http://www.ansa.it)

 

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Aeroporti i Zyrihut do të ndërrojë emër (10.02.2009)
Liga e Kampioneve: Zyrihu e kalon provën në San Siro (10.01.2009)
Diplomacia zvicerane për tre amerikanët e burgosur në Iran (09.30.2009)
Zvicra mikpritëse në Bisedimet e Gjenevës 2: Takim për çështjet e Sigurisë dhe ato Bërthamore midis BE 3+3 dhe Iranit (09.30.2009)
Serxho Markione largohet nga UBS (09.29.2009)
Saimir Pirgu me La Bohéme nesërmbrëma në orën 20:05 drejtpërdrejt nga disa televizione zvicerane dhe TV Franko-Gjerman Arte (09.28.2009)
Për Polanskin Kushneri i var shpresat te Kalmi-Rei (09.28.2009)
Polanski mund të lirohet sot me kusht, por nuk duhet të largohet nga ZvicraEveline Widmer-Schlumpf: Nuk kemi pasur presion nga ana Amerikane ! (09.28.2009)
Në Davos kongres i madh kushtuar borës dhe orteqeve (09.28.2009)
Mis Zvicra është nga Sant Gallen (09.27.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 

 
VOAL
[Shko lart]