E Mërkurë, 04.08.2020, 08:57am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Evelinë Vidmer Shlumpf: Për rastin Polanski nuk kishte alternativë
E Djelë, 10.04.2009, 05:16pm (GMT+1)

 

Voal-online –Ministërja e Drejtësisë dhe Policisë Eveline Widmer-Schlumpf e mbron mënyrën e të proceduarit të Departamentit të saj lidhur me regjisorin franko-polak Roman Polanski. Nuk kishte alternativë, pohon këshilltarja federale në “Sonntagszeitung”.

„Sipas mendimit tim“ një paralajmërim « do të kishte qenë një favorizim, pra do të kishte qenë një dhunim i sekretit zyrtar;“ shpjegon Widmer-Schlumpf. Procedimi është bërë në mënyrë korrekte.

Ministërja hedh poshtë edhe versionin sipas të cilit autoritetet të kishin vepruar edhe më parë, nisur nga fakti nga fakti që Polanski ka një shallet në Gstaadt (Bernë) dhe atje i kalon rregullisht pushimet: „Departamenti e ka ditur për qëndrimet e tij vetëm me vonesë.“ (http://info.rsi.ch/home)

 

www. voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Aksidentohen oficerët e huaj (10.03.2009)
Aeroporti i Zyrihut do të ndërrojë emër (10.02.2009)
Liga e Kampioneve: Zyrihu e kalon provën në San Siro (10.01.2009)
Diplomacia zvicerane për tre amerikanët e burgosur në Iran (09.30.2009)
Zvicra mikpritëse në Bisedimet e Gjenevës 2: Takim për çështjet e Sigurisë dhe ato Bërthamore midis BE 3+3 dhe Iranit (09.30.2009)
Serxho Markione largohet nga UBS (09.29.2009)
Saimir Pirgu me La Bohéme nesërmbrëma në orën 20:05 drejtpërdrejt nga disa televizione zvicerane dhe TV Franko-Gjerman Arte (09.28.2009)
Për Polanskin Kushneri i var shpresat te Kalmi-Rei (09.28.2009)
Polanski mund të lirohet sot me kusht, por nuk duhet të largohet nga ZvicraEveline Widmer-Schlumpf: Nuk kemi pasur presion nga ana Amerikane ! (09.28.2009)
Në Davos kongres i madh kushtuar borës dhe orteqeve (09.28.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 

 
VOAL
[Shko lart]