E Mërkurë, 04.08.2020, 09:23am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Polanski nuk lirohet me kusht
E Martë, 10.06.2009, 04:28pm (GMT+1)

 


Ministria e Drejtësisë e Zvicrës tha se e ka hedhur poshtë kërkesën e Roman Polanskit për ta liruar nga burgu me kusht, kështu që tash ka mbetur pezull ekstradimi i tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Zëdhënësi i ministrisë, Folko Gali, tha se ka rrezik të madh se Polanski mund të ikë nëse lirohet.

Apeli, i cili u parashtrua nga ekipi ligjor të Polanskit, gjithashtu kërkonte që regjisori 76-vjeçar të lirohet.

Polanski u arrestua në 26 shtator teksa mbërriti në Zyrih për të marrë një çmim n[ një festival të filmit.

Autoritetet amerikane e kërkojnë ekstradimin e tij në lidhje me një rast të dhunimit në vitin 1977.

(http://www.evropaelire.org)

 

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Evelinë Vidmer Shlumpf: Për rastin Polanski nuk kishte alternativë (10.04.2009)
Aksidentohen oficerët e huaj (10.03.2009)
Aeroporti i Zyrihut do të ndërrojë emër (10.02.2009)
Liga e Kampioneve: Zyrihu e kalon provën në San Siro (10.01.2009)
Diplomacia zvicerane për tre amerikanët e burgosur në Iran (09.30.2009)
Zvicra mikpritëse në Bisedimet e Gjenevës 2: Takim për çështjet e Sigurisë dhe ato Bërthamore midis BE 3+3 dhe Iranit (09.30.2009)
Serxho Markione largohet nga UBS (09.29.2009)
Saimir Pirgu me La Bohéme nesërmbrëma në orën 20:05 drejtpërdrejt nga disa televizione zvicerane dhe TV Franko-Gjerman Arte (09.28.2009)
Për Polanskin Kushneri i var shpresat te Kalmi-Rei (09.28.2009)
Polanski mund të lirohet sot me kusht, por nuk duhet të largohet nga ZvicraEveline Widmer-Schlumpf: Nuk kemi pasur presion nga ana Amerikane ! (09.28.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 

 
VOAL
[Shko lart]