E Mërkurë, 04.08.2020, 08:28am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Kristof Bloher nuk do të jetë profesor i etikës ekonomike në Universitetin e Sent Gallenit
E Premte, 10.09.2009, 08:48am (GMT+1)

 

Voal-online - Christoph Blocher nuk do të jetë profesor i etikës ekonomike në Universitetin e Sent Gallenit: emri I ish këshilltarit federal nuk figuron në të vërtetë në listën e ngushtë të kandidatëve në garë për këtë katedër. Rektorati ka afishuar në auditorët e institucionit një shpallje ku ftohen shtatë dijetarë të etikës të japin leksione prove: Blocher, i cili kishte bërë lutje para disa muajsh, nuk është midis tyre.

Lajmi është publikuar nga uebsajti Bilanz. Marius Hasenböhler, përgjegjës i komunikimit në universitetin sentgallas, nuk ka dashur të bëjë komente, duke u kufizuar të thotë se kandidaturat shqyrtohen në mënyrë konfidenciale.

Në listë nuk është as Ulrich Thielermann, nëndrejtor i Institutit të Etikës Ekonomike, që marsin e shkuar kishte bërë kritika të rënda ndaj sekretit bankar zviceran para një komisioni të Parlamentit Gjerman.

Kandidatët ende në listë janë pesë burra dhe dy gra. Një është zviceran; të tjetërt janë nga Gjermani, Hollanda dhe Kanadaja.

(http://info.rsi.ch/home)

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Mbrëmë nata me e nxehtë e tetorit në 100 vitet e fundit (10.08.2009)
Minare apo Misile? Polemika dhe ndalime për afishet e SVP (10.07.2009)
Polanski nuk lirohet me kusht (10.06.2009)
Evelinë Vidmer Shlumpf: Për rastin Polanski nuk kishte alternativë (10.04.2009)
Aksidentohen oficerët e huaj (10.03.2009)
Aeroporti i Zyrihut do të ndërrojë emër (10.02.2009)
Liga e Kampioneve: Zyrihu e kalon provën në San Siro (10.01.2009)
Diplomacia zvicerane për tre amerikanët e burgosur në Iran (09.30.2009)
Zvicra mikpritëse në Bisedimet e Gjenevës 2: Takim për çështjet e Sigurisë dhe ato Bërthamore midis BE 3+3 dhe Iranit (09.30.2009)
Serxho Markione largohet nga UBS (09.29.2009) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 

 
VOAL
[Shko lart]