E Shtunë, 05.30.2020, 03:52pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
BAZEL - NË KUADRIN E ZOOPARKUT OQEANIUMI QË DO TË KUSHTOJË 100 MILIONË FRANGA (Lajm dhe fotogaleri)

E Martë, 05.27.2014, 08:33am (GMT+1)Voal-online.ch - Ka gjasa që zooparku i Bazelit të ketë edhe një akuarium gjigant, të quajtur Ozeanium (Oqeanium), i cili do të përbëhej nga nja tridhjetë pellgje të ndërtuar në nëntë kate, prej të cilëve katër do të jenë nëntokësorë. Ky projekt do të ketë financim publik, do të kushtojë 100 milionë franga dhe do të hapet në vitin 2020.

Siç e tregon emrin, në bregun e Rinit do të ketë jetë detare, çka do të plotësojë vaskat që janë duke u realizuar në Lozanë, me ujë të ëmbël.

Punimet do të fillojnë kur të jenë mbledhë fondet, mendohet aty nga viti 2018. Projekti gjithsesi duhet të miratohet nga Parlamenti kantonal.

Atyre që nuk i shikojnë me sy të mira iniciativa të tilla, do t'iu bëhet e qartë se do të merren në konsideratë speciet e rrezikuara dhe se do të respektohen të gjitha kriteret për një realizim ekologjikisht të pranueshëm. SDA/ATS
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
FORUMI I GRUAS SË LDK NË ZVICËR ZGJODHI KRYESINË E RE (05.26.2014)
TENORI SHQIPTAR I KLASIT BOTËROR AGIM HUSHI JEP KONCERT MË 24 MAJ NË ZÜRICH (05.23.2014)
ZVICERANËT JANË MË PAK EUROSKEPTIKË SE ITALIANËT (05.23.2014)
ZVICRA RIKONFIRMOHET SI EKONOMI KONKURUESE - E DYTA NË BOTË PAS SHBA (05.22.2014)
ZVICRA DHE BASHKIMI EVROPIAN NISIN BISEDIMET PËR NJË MARRËVESHJE TË RE (05.22.2014)
LAMTUMIRË SEKRETIT BANKAR - KËSHILLI FEDERAL I ZVICRËS NGULMON PËR SHKËMBIMIN AUTOMATIK TË INFORMACIONEVE ME BE DHE SHBA (05.21.2014)
CREDIT SUISSE PRANON FAJËSINË PËR EVAZION FISKAL (05.20.2014)
WAWRINKA - THIRRMËNI STANTenisti ka dashur ta ndërrojë emrin, së paku për garën ATP (05.19.2014)
ZVICERANËT KUNDËR PAGËS MINIMALE DHE AVIONËVE LUFTARAKË (05.19.2014)
ZVICËR - REFERENDUM MBI RRITJEN E PAGËS MINIMALE (05.18.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2020  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]