E Hënë, 03.30.2020, 01:00am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
MËNGJESI I 31 MAJIT 2014 - TERMOMETRI NË AEROPORTIN E ZYRIHUT SHËNONTE - 1°
E Shtunë, 05.31.2014, 01:36pm (GMT+1)Voal-online.ch - Një ditë para se të fillojë vera meteorologjike, në veri të Alpeve janë regjistruar temperatura jo aq stinore: në aeroportin e Zyrihut dhe në Einsiedeln (Shafhauzën) janë matur të shtunën në mëngjes (sot) -1 gradë.

Në Chaux-de-Fonds (Nojshatel), i ndodhur 1000 metra mbi nivelin e detit, termometri ka zbritur në -2,2. Shkaku kryesor është anticikloni i Azoreve dhe mungesa e reve.

Fenomeni, sipas ekspertëve, s'ka pse të konsiderohet i jashtëzakonshëm. Më vonë, pasdite, parashikohet që termometri të shkojë në 22 gradë. SDA/ATS
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ZVICERANËT JANË OPTIMISTË NDAJ SË ARDHMES, E VLERËSOJNË USHTRINË E TYRE, NDËRSA NEUTRALITETIN E KONSIDEROJNË NJË EPËRSI (05.30.2014)
ZVICRA - RRITJE TË MBËSHTETJES PËR SHQIPËRINËFjala e Kryeministrit Rama në prezantimin e Strategjisë së Bashkëpunimit, Shqipëri –Zvicër 2014-2017: (05.29.2014)
NDIHMA ZVICERANE PËR SHQIPËRINË - MBI 70 MILIONË EURO (05.29.2014)
BRAZIL 2014, FLET SHQIPTAROZVICERANI XHERDAN SHAQIRI - YLLI PREJ TË CILIT ZVICRA E PRET FITOREN (05.28.2014)
UNIVERSITETET E ZVICRËS - MË SE NJË E KATËRTA E STUDENTËVE JANË FËMIJË TË EMIGRANTËVE (05.28.2014)
BAZEL - NË KUADRIN E ZOOPARKUT OQEANIUMI QË DO TË KUSHTOJË 100 MILIONË FRANGA (Lajm dhe fotogaleri) (05.27.2014)
FORUMI I GRUAS SË LDK NË ZVICËR ZGJODHI KRYESINË E RE (05.26.2014)
TENORI SHQIPTAR I KLASIT BOTËROR AGIM HUSHI JEP KONCERT MË 24 MAJ NË ZÜRICH (05.23.2014)
ZVICERANËT JANË MË PAK EUROSKEPTIKË SE ITALIANËT (05.23.2014)
ZVICRA RIKONFIRMOHET SI EKONOMI KONKURUESE - E DYTA NË BOTË PAS SHBA (05.22.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Mars 2020  
D H M M E P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 

 
VOAL
[Shko lart]