E Premte, 09.25.2020, 11:59am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
ZVICRA PËRSHËNDET KOMBËTAREN E SAJ - SONTE FLUTURON PËR NË BRAZIL

E Premte, 06.06.2014, 10:09pm (GMT+1)


Voal-online.ch - Ishin 2500 sot pasdite për t'iu uruar mbarësi sa më të madhe Kombëtare zvicerane, e cila sonte nga ora 22.40 do të fuluturojnë nga Zyrihu për në Brazil.

Stërvitja e fundit në tokën helvete para nisjes ishte me një ngarkesë fare të lehtë, por ka rënë në sy hyrja para kohe në dhomat e zhveshjes e lojtarëve Stephan Lichtsteiner e Admir Mehmedi. Gjendja e këtyre dy lojtarëve nuk duket të krijojë shqetësime të posaçme për mjekun e Kombëtares, i cili do ta sqarojë situatën më mirë pasi të kenë arritur në Porto Seguro, ku do të jetë selia qendrore zvicerane.

Dalja e parë në qytetin e shtetit Bahia, në Estadio Municipal Antonio Carlos Magalhaes, do të jetë të shtunën pasdite (nesër) dhe do të jetë e hapur për publikun. SDA/ATS

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
OTTMAR HITZFELD - DO TË ARRIJMË NË TETËSHEHitzfeld - Kupën do ta fitojë një skuadër latinoamerikane (06.05.2014)
SWISSCOY DO TË VAZHDOJË NË KOSOVË DERI NË FUND TË VITIT 2017Ueli Maurer - Situata në Kosovë është më e qëndrueshme, por kriminaliteti e dhuna janë ende të pranishme (06.04.2014)
PAK BLETË VDIQËN NË ZVICËR GJATË DIMRITVetëm 12% e tyre nuk arritën t'i mbijetojnë stinës së ftohtë (06.03.2014)
BEHRAMI, SHAQIRI E XHAKA PRITET TË JENË TITULLARË TË KOMBËTARES ZVICERANE (06.02.2014)
GRANIT XHAKA - ZGJODHA ZVICRËN, SHQIPËRIA NUK MË FTOI KURRË (05.31.2014)
MËNGJESI I 31 MAJIT 2014 - TERMOMETRI NË AEROPORTIN E ZYRIHUT SHËNONTE - 1° (05.31.2014)
ZVICERANËT JANË OPTIMISTË NDAJ SË ARDHMES, E VLERËSOJNË USHTRINË E TYRE, NDËRSA NEUTRALITETIN E KONSIDEROJNË NJË EPËRSI (05.30.2014)
ZVICRA - RRITJE TË MBËSHTETJES PËR SHQIPËRINËFjala e Kryeministrit Rama në prezantimin e Strategjisë së Bashkëpunimit, Shqipëri –Zvicër 2014-2017: (05.29.2014)
NDIHMA ZVICERANE PËR SHQIPËRINË - MBI 70 MILIONË EURO (05.29.2014)
BRAZIL 2014, FLET SHQIPTAROZVICERANI XHERDAN SHAQIRI - YLLI PREJ TË CILIT ZVICRA E PRET FITOREN (05.28.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]