E Mërkurë, 09.23.2020, 01:46pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
MBRËMË NATË TROPIKALE NË ZVICËR - DITA E SOTME DO TË JETË SHUMË E NXEHTË
Rekord i së dielës në Pratval (Graubynden) me 35,7 gradë - temperaturat e mesnatës rreth 25 gradë

E Hënë, 06.09.2014, 09:54am (GMT+1)


Voal-online.ch - Disa rajone të Zvicrës kanë kaluar një natë tropikale mes së dielës së Rushajave dhe së hënës. Fenomeni është theksuar në krahasim me një ditë më parë, e karakterizuar edhe ajo nga temperatura të larta, të cilat kanë arritur tashmë 35,7 gradë në Pratval (GR). Kështu njofton MeteoNews. Dita e hënë pritet të jetë shumë e

Natën kolona e merkurit është regjistruar më e larta në St-Chrischona, pranë Riehen (Bazel), me 25,5 gradi. Në Sant Galen, qytet në 77 metra lartësi mbi nivelin e detit, është prekur shkalla 21,3 gradë. Në Zvicrën romande rekord është regjistruar në Evionnaz (Valé), me 21,1 gradë.

Sot, e hënë, do të kalohen 35 gradët në shumë zona helvetike. Në jug të Alpeve do të jetë deri në 31 gradë. Nga e marta deri të premten do të ketë njëfarë rënieje të temperaturave. SDA/ATS
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
VËLLEZËRIT E VALON BEHRAMIT (06.07.2014)
Tages Anzeiger - ZVICRA ME LIGJIN MË TË RREPTË PËR SHTETËSI (06.07.2014)
MBI 30 GRADË - VERA KA ARDHUR MË NË FUND NË GJITHË ZVICRËN (06.07.2014)
ZVICRA PËRSHËNDET KOMBËTAREN E SAJ - SONTE FLUTURON PËR NË BRAZIL (06.06.2014)
OTTMAR HITZFELD - DO TË ARRIJMË NË TETËSHEHitzfeld - Kupën do ta fitojë një skuadër latinoamerikane (06.05.2014)
SWISSCOY DO TË VAZHDOJË NË KOSOVË DERI NË FUND TË VITIT 2017Ueli Maurer - Situata në Kosovë është më e qëndrueshme, por kriminaliteti e dhuna janë ende të pranishme (06.04.2014)
PAK BLETË VDIQËN NË ZVICËR GJATË DIMRITVetëm 12% e tyre nuk arritën t'i mbijetojnë stinës së ftohtë (06.03.2014)
BEHRAMI, SHAQIRI E XHAKA PRITET TË JENË TITULLARË TË KOMBËTARES ZVICERANE (06.02.2014)
GRANIT XHAKA - ZGJODHA ZVICRËN, SHQIPËRIA NUK MË FTOI KURRË (05.31.2014)
MËNGJESI I 31 MAJIT 2014 - TERMOMETRI NË AEROPORTIN E ZYRIHUT SHËNONTE - 1° (05.31.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]