E Enjte, 09.24.2020, 07:29am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
XHERDAN SHAQIRI ËSHTË PRITUR NË BRAZIL SI 'MESSI I ALPEVE'

E Shtunë, 06.14.2014, 07:28pm (GMT+1)
Xherdan Shaqiri (djathtas) dhe Adnan Januzaj në fotografitë në stadiumin në Mitrovicë


Anëtari 22 vjeçar i kombëtares së Zvicrës në Kampionatin Botëror të Futbollit në Brazil, Xherdan Shaqiri, aktualisht konsiderohet se është njëri nga lojtarët më të mirë në Evropë.
 
Kur ai erdhi me prindërit e tij nga Kosova në Zvicër, para më se dy dekadash, posa kishte filluar të ecte.
 
Tash ai luan për Bajernin e Munihut.
 
“Kur luaj dëshiroj të kënaqem”, tha Shaqiri, dhe ka shtuar se “nëse nuk kam kënaqësi, atëherë kjo nuk ka kuptim”.
 
Një reporter brazilian e pyeti Shaqirin, për të cilin thuhet se është “Messi i Alpeve”, se a ishte i befasuar me pritjen entuziaste në qytetin Porto Seguro, duke pasur parasysh se “lojtarët e Zvicrës njuk janë të njohur në Brazil”.
 
Shaqiri reagoi me njëfarë indinjate duke thënë se “unë luaj për Bajernin e Munihut, që është ndër klubet më të njohura në botë, prandaj nuk jam i befasuar që çdokush e di se kush jam unë”, raporton agjencia Reuters nga Brazili.
 
Kombëtarja e Zvicrës nesër luan kundër Ekuadorit në kuadër të Grupit E.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ME U DASHURUE ME URAT - ZVICËR: URA E LANDWASSERVIADUKT: MONUMENT NË LISTËN E TRASHËGIMISË BOTËRORE TË UNESCO-s (06.13.2014)
ARRESTOHET DOMINIQUE GIROUD - IU KA VËNË SPIUNË GAZETARËVETregtari i madh i verëra ishte nën hetime (06.12.2014)
MBRËMË NATË TROPIKALE NË ZVICËR - DITA E SOTME DO TË JETË SHUMË E NXEHTËRekord i së dielës në Pratval (Graubynden) me 35,7 gradë - temperaturat e mesnatës rreth 25 gradë (06.09.2014)
VËLLEZËRIT E VALON BEHRAMIT (06.07.2014)
Tages Anzeiger - ZVICRA ME LIGJIN MË TË RREPTË PËR SHTETËSI (06.07.2014)
MBI 30 GRADË - VERA KA ARDHUR MË NË FUND NË GJITHË ZVICRËN (06.07.2014)
ZVICRA PËRSHËNDET KOMBËTAREN E SAJ - SONTE FLUTURON PËR NË BRAZIL (06.06.2014)
OTTMAR HITZFELD - DO TË ARRIJMË NË TETËSHEHitzfeld - Kupën do ta fitojë një skuadër latinoamerikane (06.05.2014)
SWISSCOY DO TË VAZHDOJË NË KOSOVË DERI NË FUND TË VITIT 2017Ueli Maurer - Situata në Kosovë është më e qëndrueshme, por kriminaliteti e dhuna janë ende të pranishme (06.04.2014)
PAK BLETË VDIQËN NË ZVICËR GJATË DIMRITVetëm 12% e tyre nuk arritën t'i mbijetojnë stinës së ftohtë (06.03.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]