E Mërkurë, 09.23.2020, 01:15pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
VALON BEHRAMI - GATI PËR BOTËRORIN E TRETË PERSONAL

E Djelë, 06.15.2014, 08:12am (GMT+1)Mesfushori me prejardhje nga Kosova, Valon Behrami do të marrë pjesë për herë të tretë në Botëror, edhe pse nuk ka kompletuar asnjëherë një takim të plotë në garën më të madhe.

Mesfushori i Napolit kishte pësuar një lëndim në fillim të Botërorit 2006 që e mbajti atë jashtë dy ndeshjeve të para. Ai ishte paraqitur vetëm dy minuta në ndeshjen e fundit të grupit.

Mitrovicasi ishte ftuar përsëri në skuadrën e Zvicrës për Botërorin 2010, por ishte në bankën rezervë kundër Spanjës dhe pastaj ishte ndëshkuar me karton të kuq kundër Kilit në minutën e 31-të ku përmbylli pjesëmarrjen në Botëror.

Tash, 29-vjeçari pret të zhvillojë ndeshjen hapëse kundër Ekuadorit në grupin E me shpresën të kompensojë dëshpërimet e mëparshme.

“Ky është Botërori im i tretë e dy të parët nuk shkuan aq mirë. Jam me fat që kam edhe një shans”, ka thënë Behrami.

“Do të bëj më të mirën e mundshme të jem më mirë se rastet e mëhershme dhe të paktën të përfundojë një takim. Kam bërë disa gabime në të kaluarën dhe kam kujtime të këqija nga Botërorët e kaluar, por tani jam lojtar më ndryshe”.

“Nuk pres shumë nga e ardhmja, jam pjekur dhe kam zhvilluar lojën time. Mezi pres të zhvilloj lojën kundër Ekuadorit. Ne dimë se ndeshja e parë është shumë e rëndësishme. Nuk mund të presim që të fillojë. Kemi bërë gjithçka të bëhemi gati. Koha është tani”.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
XHERDAN SHAQIRI ËSHTË PRITUR NË BRAZIL SI 'MESSI I ALPEVE' (06.14.2014)
ME U DASHURUE ME URAT - ZVICËR: URA E LANDWASSERVIADUKT: MONUMENT NË LISTËN E TRASHËGIMISË BOTËRORE TË UNESCO-s (06.13.2014)
ARRESTOHET DOMINIQUE GIROUD - IU KA VËNË SPIUNË GAZETARËVETregtari i madh i verëra ishte nën hetime (06.12.2014)
MBRËMË NATË TROPIKALE NË ZVICËR - DITA E SOTME DO TË JETË SHUMË E NXEHTËRekord i së dielës në Pratval (Graubynden) me 35,7 gradë - temperaturat e mesnatës rreth 25 gradë (06.09.2014)
VËLLEZËRIT E VALON BEHRAMIT (06.07.2014)
Tages Anzeiger - ZVICRA ME LIGJIN MË TË RREPTË PËR SHTETËSI (06.07.2014)
MBI 30 GRADË - VERA KA ARDHUR MË NË FUND NË GJITHË ZVICRËN (06.07.2014)
ZVICRA PËRSHËNDET KOMBËTAREN E SAJ - SONTE FLUTURON PËR NË BRAZIL (06.06.2014)
OTTMAR HITZFELD - DO TË ARRIJMË NË TETËSHEHitzfeld - Kupën do ta fitojë një skuadër latinoamerikane (06.05.2014)
SWISSCOY DO TË VAZHDOJË NË KOSOVË DERI NË FUND TË VITIT 2017Ueli Maurer - Situata në Kosovë është më e qëndrueshme, por kriminaliteti e dhuna janë ende të pranishme (06.04.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]