E Martë, 08.11.2020, 05:52pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
ZVICRA TRIUMFON NDAJ EKUADORIT NË MINUTËN E 93-të
Golat u shënuan nga lojtarët rezervë - Admir Mehmedi e Haris Seferoviç

E Djelë, 06.15.2014, 06:57pm (GMT+1)


Goli i parë në një Botëror për Admir Mehmedin

Voal-online.ch - Kur gjithçka dukej tashmë e përfunduar, Zvicra ia arrin të rrëmbejë një fitore të pashpresuar. Në minutën e 92-të një Behrami në version Cannavaro kundër Gjermanisë në vitin 2006, ka asgjësuar mundësinë e shumëpritur për Ekuadorin, është rinisur me gjithë shpjetësinë drejt gjysmëfushës e, pasi i ka rezistuar një stërkëmbëshi dhe një rrëzimi (për çka gjyqtari ia dha avantazhin), e ka bërë të mundur që Rodriguez t'i shërbejë Haris Seferoviçit për rezultatin përfundimtar 2-1.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
UELI MAURER NË BRAZIL - INKURAJON KOMBËTAREN ZVICERANE NË PRAG TË NDESHJES ME EKUADORIN (06.15.2014)
VALON BEHRAMI - GATI PËR BOTËRORIN E TRETË PERSONAL (06.15.2014)
XHERDAN SHAQIRI ËSHTË PRITUR NË BRAZIL SI 'MESSI I ALPEVE' (06.14.2014)
ME U DASHURUE ME URAT - ZVICËR: URA E LANDWASSERVIADUKT: MONUMENT NË LISTËN E TRASHËGIMISË BOTËRORE TË UNESCO-s (06.13.2014)
ARRESTOHET DOMINIQUE GIROUD - IU KA VËNË SPIUNË GAZETARËVETregtari i madh i verëra ishte nën hetime (06.12.2014)
MBRËMË NATË TROPIKALE NË ZVICËR - DITA E SOTME DO TË JETË SHUMË E NXEHTËRekord i së dielës në Pratval (Graubynden) me 35,7 gradë - temperaturat e mesnatës rreth 25 gradë (06.09.2014)
VËLLEZËRIT E VALON BEHRAMIT (06.07.2014)
Tages Anzeiger - ZVICRA ME LIGJIN MË TË RREPTË PËR SHTETËSI (06.07.2014)
MBI 30 GRADË - VERA KA ARDHUR MË NË FUND NË GJITHË ZVICRËN (06.07.2014)
ZVICRA PËRSHËNDET KOMBËTAREN E SAJ - SONTE FLUTURON PËR NË BRAZIL (06.06.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]