E Premte, 08.07.2020, 05:11am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
EDHE ADMIR MEHMEDI TITULLAR KUNDËR FRANCËS
Përballja mes Zvicrës dhe Francës luhet sot në orën 21:00

E Premte, 06.20.2014, 06:58am (GMT+1)Përveç Xherdan Shaqirit, Valon Behramit dhe Granit Xhakës, në ndeshjen ndaj Francës nga minuta e parë pritet të luajë edhe Admir Mehmedi.

Sipas tabloidit zviceran ‘Blick’, selektori i helvetikëve, Ottmar Hitzfeld pritet ta lërë në bankën rezervë sulmuesin Valentin Stocker, i cili ndaj Ekuadorit ishte titullar.

Kurse, sulmuesi shqiptar pritet ta nisë ndeshjen nga fillimi. Mehmedi ishte zëvendësues në ndeshje ndaj Ekuadorit, derisa vetëm dy minuta pas inkuadrimit në fushë arriti ta barazojë rezultatin në 1:1.

Sulmuesi i ekipit gjerman, Freiburg, thotë se është i gatshëm të luajë të premten ndaj përfaqësueses së gjelave.

“Franca është një kundërshtar i fortë që vjen drejt nesh. Francezët janë rikthyer pas vështirësive në vitet e fundit. Ata kanë lojtar të fortë si Benzema. Natyrisht unë jam i gatshëm dhe në formë”, ka deklaruar Mehmedi.

Përballja mes Zvicrës dhe Francës luhet sot në orën 21:00.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ZVICRA KA 47 500 TË PASUR MË SHUMË SE NË VITIN 2012Milionerët janë 330 000 - pasuria është shtuar 13% duke regjistruar rekord të ri (06.18.2014)
BRAZIL 2014, XHERDAN SHAQIRI DHE ADMIR MEHMEDI NË NJË KUJTIM VËLLAZËROR - BËJNË SHENJËN E FITORES (06.16.2014)
FLAMURI I IBRAHIM RUGOVËS VALVITET NË BRAZIL - FRYMËZON LOJTARËT SHQIPTARË TË KOMBËTARES SË ZVICRËS (Foto e REUTERS) (06.16.2014)
ZVICRA TRIUMFON NDAJ EKUADORIT NË MINUTËN E 93-tëGolat u shënuan nga lojtarët rezervë - Admir Mehmedi e Haris Seferoviç (06.15.2014)
UELI MAURER NË BRAZIL - INKURAJON KOMBËTAREN ZVICERANE NË PRAG TË NDESHJES ME EKUADORIN (06.15.2014)
VALON BEHRAMI - GATI PËR BOTËRORIN E TRETË PERSONAL (06.15.2014)
XHERDAN SHAQIRI ËSHTË PRITUR NË BRAZIL SI 'MESSI I ALPEVE' (06.14.2014)
ME U DASHURUE ME URAT - ZVICËR: URA E LANDWASSERVIADUKT: MONUMENT NË LISTËN E TRASHËGIMISË BOTËRORE TË UNESCO-s (06.13.2014)
ARRESTOHET DOMINIQUE GIROUD - IU KA VËNË SPIUNË GAZETARËVETregtari i madh i verëra ishte nën hetime (06.12.2014)
MBRËMË NATË TROPIKALE NË ZVICËR - DITA E SOTME DO TË JETË SHUMË E NXEHTËRekord i së dielës në Pratval (Graubynden) me 35,7 gradë - temperaturat e mesnatës rreth 25 gradë (06.09.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]