E Martë, 08.11.2020, 04:44pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
'ATENTATI' I FRANCEZËVE NË MINUTËN E 7-të NXORI NGA NDESHJA LOJTARIN ORGANIZATOR STEVE VON BERGEN
Von Bergen është nisur urgjent për në Zvicër që të marrë trajtimet mjekësore

E Shtunë, 06.21.2014, 07:28am (GMT+1)Voal-online.ch - Për mbrojtësin e lirë të Kombëtares zvicerane Steve von Bergen kampionat botëror ka mbaruar para kohe. Ai u dëmtua rëndë në fytyrë, pranë syrit të majtë nga një ngritje flagrante takash e lojtarit francez Olivier Giroud në minutën e 7-të.

Ky 'atentat' i rëndë çoi në rezultatin 2:5 të Zvicrës ndaj Francës. Steve von Bergen u shtrua në spitalin e qytetit Salvador, ku po zhvillohej ndeshja dhe mjekët konstatuan një frakturë (thyerje kocke) në anën e majtë të orbitës së syrit të majtë.

Lojtari organizator i Kombëtares zvicerane, 31 vjeçari Steve von Bergen, duhet të kthehet sa më shpejt në Zvicër për të marrë trajtimet e duhura. Në fluturimin për në atdhe, ai shoqërohet nga Dr. Roland Grossen, njërin prej mjekëve të ekipit kombëtar zviceran në Brazil.

Steve von Bergen është praktikisht shpirti dhe mendja e ekipit zviceran, sepse ai është lojtari më me përvojë në Kombëtare dhe është gjithashtu lojtari organizator i saj.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
SHQIPTARËT SHËNOJNË NË HUMBJEN E ZVICRËS (06.21.2014)
POLITIKANI ZVICERAN QË SHPËTOI BEHRAMIN NGA DËBIMI NË KOSOVË“Unë nuk e kam bërë këtë për futbollin por për humanitetin”, politikani Alex Pedrazzini në retrospektivë (06.20.2014)
EDHE ADMIR MEHMEDI TITULLAR KUNDËR FRANCËSPërballja mes Zvicrës dhe Francës luhet sot në orën 21:00 (06.20.2014)
ZVICRA KA 47 500 TË PASUR MË SHUMË SE NË VITIN 2012Milionerët janë 330 000 - pasuria është shtuar 13% duke regjistruar rekord të ri (06.18.2014)
BRAZIL 2014, XHERDAN SHAQIRI DHE ADMIR MEHMEDI NË NJË KUJTIM VËLLAZËROR - BËJNË SHENJËN E FITORES (06.16.2014)
FLAMURI I IBRAHIM RUGOVËS VALVITET NË BRAZIL - FRYMËZON LOJTARËT SHQIPTARË TË KOMBËTARES SË ZVICRËS (Foto e REUTERS) (06.16.2014)
ZVICRA TRIUMFON NDAJ EKUADORIT NË MINUTËN E 93-tëGolat u shënuan nga lojtarët rezervë - Admir Mehmedi e Haris Seferoviç (06.15.2014)
UELI MAURER NË BRAZIL - INKURAJON KOMBËTAREN ZVICERANE NË PRAG TË NDESHJES ME EKUADORIN (06.15.2014)
VALON BEHRAMI - GATI PËR BOTËRORIN E TRETË PERSONAL (06.15.2014)
XHERDAN SHAQIRI ËSHTË PRITUR NË BRAZIL SI 'MESSI I ALPEVE' (06.14.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]