E Shtunë, 04.04.2020, 03:37pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
XHAKA - ZVICRA ËSHTË MË E MIRË SE HONDURASI, MERITOJMË TË KUALIFIKOHEMI

E Mërkurë, 06.25.2014, 07:55pm (GMT+1)Mesfushori zviceran, Granit Xhaka, ka thënë se skuadra e tij meriton një pozitë në raundin e dytë të Botërorit para ndeshjes vendimtare kundër Hondurasit.

Zvicra duhet të fitojë sonte në Manaus dhe të shpresojë që Ekuadori të mos e mundë Francën nëse dëshirojnë të shkojnë në 1/8 e finales.

“Kemi skuadër më të mirë dhe më cilësore sesa Hondurasi dhe mendoj se e meritojmë të kalojmë tutje”, ka thënë Xhaka për FIFA.com. “Jemi shumë të përkushtuar për ta arritur këtë, dhe do ta tregojmë përkushtimin tonë sonte kundër Hondurasit”.

“Është sikurse një finale e Botërorit. Duhet të luftojmë dhe të vrapojmë për njëri-tjetrin. Duhet ta mundim Hondurasin, dhe kjo është e tëra që mund të thuhet”, ka shtuar ai.

Zvicra sonte kthehet në ndeshjen e tretë të Grupit pas humbjet 5 me 2 nga Franca të premten e kaluar.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
XHEMAILI E XHAKA PRANOJNË SE KUNDËR FRANCËS SHKUAN GJËRAT KEQ (06.24.2014)
TESTI I GJUHËS - KUSHT PËR PASAPORTËN E ZVICRËS (06.23.2014)
ZVICRA - VENDI MË I SHTRENJTË NË EVROPË (06.22.2014)
SAIMIR PIRGU MAGJEPS DHJETËRA MIJË ADHURUES TË OPERËS NË SHESHIN E ZYRIHUT (06.22.2014)
Beach Soccer, NDESHJE KOSOVË-ZVICËR, E PARA E PRANUAR NGA FIFA (06.22.2014)
'ATENTATI' I FRANCEZËVE NË MINUTËN E 7-të NXORI NGA NDESHJA LOJTARIN ORGANIZATOR STEVE VON BERGENVon Bergen është nisur urgjent për në Zvicër që të marrë trajtimet mjekësore (06.21.2014)
SHQIPTARËT SHËNOJNË NË HUMBJEN E ZVICRËS (06.21.2014)
POLITIKANI ZVICERAN QË SHPËTOI BEHRAMIN NGA DËBIMI NË KOSOVË“Unë nuk e kam bërë këtë për futbollin por për humanitetin”, politikani Alex Pedrazzini në retrospektivë (06.20.2014)
EDHE ADMIR MEHMEDI TITULLAR KUNDËR FRANCËSPërballja mes Zvicrës dhe Francës luhet sot në orën 21:00 (06.20.2014)
ZVICRA KA 47 500 TË PASUR MË SHUMË SE NË VITIN 2012Milionerët janë 330 000 - pasuria është shtuar 13% duke regjistruar rekord të ri (06.18.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 

 
VOAL
[Shko lart]