E Mërkurë, 07.08.2020, 01:53am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
HITZFELD - SHAQIRI TREGOI SE ÇFARË MUND TË BËJË

E Enjte, 06.26.2014, 10:37am (GMT+1)Trajneri i Zvicrës, Ottmar Hitzfeld në konferencën për media, pas fitores kundër Hondurasit, ka lavdëruar yllin shqiptar, Xherdan Shaqirin.

Mesfushori shqiptar mbrëmë shënoi hat-trick në fitoren e Zvicrës kundër Hondurasit (3-0), fitore kjo që dërgon ekipin helvetik në 1/8 e finales së Kupës së Botës ‘Brazili 2014’.
I pari i bankinës së Zvicrës, tha se Shaqiri tregoi potencialin e tij të vërtetë. Hitzfeld thotë Shaqiri shënoi tre gola të mrekullueshëm.
“Shaqiri tregoi se çfarë është në gjendje të bëjë në të vërtetë.

Ky ishte konfirmimi i potencialit të jashtëzakonshëm që ka. I vendosur si trekuartist, ky ishte një pozicion totalisht i ri për të dhe mund të them me bindje se e kaloi testin. Nuk mbetet gjë tjetër veçse ta përgëzojmë për këta tre gola të mrekullueshëm”, ka thënë Hitzfeld.
Tekniku gjerman ka folur për sfidën me Argjentinën. Sipas tij, Zvicra përballja me Argjentinën do të jetë e vështirë, por Hitzfeld thotë se të përzgjedhurit e tij nuk kanë së çfarë të humbin nà « duel me Argjentinën e Lionel Messit.

“Jemi shumë të motivuar për të bërë histori në këtë turne. Në fakt e kemi bërë deri tani duke arritur deri në 1/8-at në një Botëror që zhvillohet në Amerikën e Jugut. Me Argjentinën nuk do ta kemi të lehtë, por ama nuk kemi çfarë të humbasim”, tha ai.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
BAYERNI, JAHJAGA, HOXHAJ E UROJNË SHAQIRIN (06.26.2014)
SHAQIRI - TRE GOLAT E BUKUR, TANI GJITHÇKA E MUNDSHME (06.26.2014)
XHERDAN SHAQIRI - HEROI I ZVICRËS (06.26.2014)
XHAKA - ZVICRA ËSHTË MË E MIRË SE HONDURASI, MERITOJMË TË KUALIFIKOHEMI (06.25.2014)
XHEMAILI E XHAKA PRANOJNË SE KUNDËR FRANCËS SHKUAN GJËRAT KEQ (06.24.2014)
TESTI I GJUHËS - KUSHT PËR PASAPORTËN E ZVICRËS (06.23.2014)
ZVICRA - VENDI MË I SHTRENJTË NË EVROPË (06.22.2014)
SAIMIR PIRGU MAGJEPS DHJETËRA MIJË ADHURUES TË OPERËS NË SHESHIN E ZYRIHUT (06.22.2014)
Beach Soccer, NDESHJE KOSOVË-ZVICËR, E PARA E PRANUAR NGA FIFA (06.22.2014)
'ATENTATI' I FRANCEZËVE NË MINUTËN E 7-të NXORI NGA NDESHJA LOJTARIN ORGANIZATOR STEVE VON BERGENVon Bergen është nisur urgjent për në Zvicër që të marrë trajtimet mjekësore (06.21.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]