E Martë, 08.11.2020, 05:27am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
SHAQIRI - ZVICRA E VOGËL MUND TË BEFASOJË ARGJENTINËN

E Enjte, 06.26.2014, 10:41am (GMT+1)Xherdan Shaqiri ka insistuar se Zvicra “e vogël” është në gjendje të befasojë Argjentinën në fazën e ardhshme të Kampionatit Botëror, duke argumentuar se “çdo gjëështë e mundshme”.

Lionel Messi i ka ndihmuar shumë kombëtares së tij duke shënuar katër gola në tre ndeshje, përfshirë edhe dy golat kundër Nigerisë.
“Do të jetë një ndeshje e madhe dhe derisa e dimë se ne nuk jemi favoritë, atëherë do të bëjmëçdo gjë që të fitojmë”, ka thënë ylli i Bayern Munichut. “Çdo gjëështë e mundshme për ne; kurrë nuk i dihet”.
“Kjo ka qenë ëndërr; Zvicra e vogël në Kampionatin Botëror dhe tani jemi në mesin e 16 kombëtareve më të mirë, ne jemi shumë krenarë”.kd

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
HITZFELD - SHAQIRI TREGOI SE ÇFARË MUND TË BËJË (06.26.2014)
BAYERNI, JAHJAGA, HOXHAJ E UROJNË SHAQIRIN (06.26.2014)
SHAQIRI - TRE GOLAT E BUKUR, TANI GJITHÇKA E MUNDSHME (06.26.2014)
XHERDAN SHAQIRI - HEROI I ZVICRËS (06.26.2014)
XHAKA - ZVICRA ËSHTË MË E MIRË SE HONDURASI, MERITOJMË TË KUALIFIKOHEMI (06.25.2014)
XHEMAILI E XHAKA PRANOJNË SE KUNDËR FRANCËS SHKUAN GJËRAT KEQ (06.24.2014)
TESTI I GJUHËS - KUSHT PËR PASAPORTËN E ZVICRËS (06.23.2014)
ZVICRA - VENDI MË I SHTRENJTË NË EVROPË (06.22.2014)
SAIMIR PIRGU MAGJEPS DHJETËRA MIJË ADHURUES TË OPERËS NË SHESHIN E ZYRIHUT (06.22.2014)
Beach Soccer, NDESHJE KOSOVË-ZVICËR, E PARA E PRANUAR NGA FIFA (06.22.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]