E Premte, 09.25.2020, 04:10am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
Argjentinë-Zvicër, sot ora 18
MESSI - NIS BOTËRORI I VËRTETË, SHQAIRI - KOHA PËR TË SHKRUAR HISTORINË

E Martë, 07.01.2014, 02:11pm (GMT+1)


BRAZIL - Xherdan Shaqiri e Lionel Messi. Vëmendja sot do të shkojë pikërisht në Arena Sao Paolo ku Argjentina do kërkojë si pretendente të marrë një fitore, ndërsa Zvicra do kërkojë të shkruajë historinë. Në vigjilje të kësaj sfide, kapiteni i kombëtares argjentinase ka shkruar në rrjetin social Facebook se ekpi albiceleste ka shumë dëshirë për të arritur diçka të madhe.

"Jemi të kenaqur që dolëm nga faza e parë si kryesues të grupit, por tani është pikërisht ora kur nis botërori i vërtetë.”

Shaqiri ne FBPor edhe Shaqiri nuk mbetet pas, duke përdorur të njëjtin medium shkruan: “Ka ardh koha për të shkruar një histori...”

Nga ana tjetër numri një i stolit të zvicerianëve, Ottmar Hitzfeld pranoi se gjatë stërvitjes, lojtarët e tij ishin paksa nervozë, pasi për ta është një gjë e veçantë të luajnë përballë Argjentinës, por garantoi se kanë një plan për të frenuar Lionel Mesin.

"Dëshirojmë të vijojmë drejt një rruge historike për futbollin zvicerian. Kemi luajtur përballë argjentinës edhe në raste të tjera, janë kampion bote, janë shumë të mirë, dhe ndaj ne i kemi bërë llogaritë duke pasur parasysh këto fakte.

Hitzfeld nënvizoi faktin se mbrojtësit e tij do të kenë probleme për ta frenuar Messin me kompani, por ai ka besim te ekipi që drejton.

"Kemi ardhur duke u përmirësuar pak nga pak. Golat që pësuam nga Franca, na kanë bërë tani më të kujdesshëm. Ndeshja me Hondurasin na ka çliruar dhe tregoi se jemi në rrugë të mbarë.”
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PËR HIMNIN E RI TË ZVICRËS - GJITHSEJT 116 PROPOZIME (07.01.2014)
XHAMIA NË ZYRIH, QË FREKUENTOHET NGA SHQIPTARËT, DYSHOHET SI QENDËR XHIHADI (06.30.2014)
WIDMER-SCHLUMPF - SHKURTOJMË 2600 VENDE PUNE NË PERSONELIN FEDERAL, KURSEJMË 300 MILIONË FRANGA (06.30.2014)
SUPERBUNKER ZVICERAN NËN ALPE (06.29.2014)
XHERDAN SHAQIRI NË 11-shen IDEALE TË BOTËRORIT (06.28.2014)
EDHE FIFA KREMTON PËR SHAQIRIN - TREGOLËSHI I TIJ ËSHTË I 50-i NË HISTORINË E BOTËRORËVETregolëshin Shaqiri ia kushton familjes, i përshëndet për përkrahjen të gjithë shqiptarët (06.27.2014)
SHAQIRI - ZVICRA E VOGËL MUND TË BEFASOJË ARGJENTINËN (06.26.2014)
HITZFELD - SHAQIRI TREGOI SE ÇFARË MUND TË BËJË (06.26.2014)
BAYERNI, JAHJAGA, HOXHAJ E UROJNË SHAQIRIN (06.26.2014)
SHAQIRI - TRE GOLAT E BUKUR, TANI GJITHÇKA E MUNDSHME (06.26.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]