E Mërkurë, 09.23.2020, 09:52am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
E GJITHË ZVICRA SYTË TEK NDESHJA E SOTME, ZVICËR-ARGJENTINË
Edhe sot, në faqen e parë të gazetës me tirazhin më të madh në Zvicër «20 minuten» është bashkëkombësi ynë, Xherdan Shaqiri

E Martë, 07.01.2014, 03:10pm (GMT+1)


Gazeta e sotme «20 minuten»

Sot gjithandej Zvicrës top-tema është loja ndërmjet Zvicrës dhe Argjentinës. Kudo të jesh sheh sinjale se do të përcillet ndeshja e Kombëtares zvicerane. Edhe mediet, duke nisur nga radiot, gazetat, portale e televizionet, e kanë temë aktuale ndeshjen e sotme dhe aty gjithnjë përmendet Xherdan Shaqiri. E në të pa dyshim se flitet edhe për bashkëkombësit tjerë, si Behrami, Mehmeti, Xhaka, Xhemajli. Kryeartikull i gazetës në fjalë është se në sytë e Xherdan Shaqirit shihet çerekfinalja. Mesi e Xherdan Shaqiri, dy protagonistët e njohur tashmë për sportdashësit.

Organizime të ndryshme janë bërë edhe në Zvicër, nëpër vende publike, në mes të qytetit të Cyrihut, shumë rrugë sigurisht do të bllokohen, sepse ka shumë tifozë që dëshirojnë ta shohin jashtë, e koha e mirë ua mundëson këtë. Si do që të jetë, lojtarët shqiptarë të Kombëtares zvicerane po hyjnë në historinë zvicerane. Edhe bashkatdhetarët tanë me padurim po e presin ndeshjen. Edhe ata duan që të fitojë Zvicra, sepse Zvicrën e krahasojnë me atdheun e dytë të tyre, pastaj sepse në të luajnë bashkëkombësit tanë. Të dy janë të motivuar në maksimum për këtë përballje. «Tani fillon vërtet Botërori», – paralajmëron katër herë fituesi i «Topit të Artë» në profilin e tij në Facebook. «Ka ardhur koha për të shkruar një histori», përgjigjet në të njëjtin «mejdan» virtual edhe në shqip Shaqiri. Siç po shihet, Otmar Hitzfield do t’i rreshtojë në formacion edhe tre shqiptarë të tjerë, përveç Shaqirit, edhe Valon Behramin, Granit Xhakën, e Admir Mehmedin. Shpresojmë shumë se do ta përjetojmë fitoren e radhës për Zvicrën.

Për t'i paraprirë fitores - sot në sheshet e Zvicrës pranë ekranëve të mëdhenj, rinia do të blejë hamburgera me vetëm 1 frangë zvicerane.

Ne na mbetet të të urojmë ashtu si urojnë zviceranët Hopp Schwiiz!

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
BBC, SHAQIRI, XHAKA E BEHRAMI - NE JEMI ZVICERANË, NE JEMI NGA KOSOVA (07.01.2014)
Argjentinë-Zvicër, sot ora 18MESSI - NIS BOTËRORI I VËRTETË, SHQAIRI - KOHA PËR TË SHKRUAR HISTORINË (07.01.2014)
PËR HIMNIN E RI TË ZVICRËS - GJITHSEJT 116 PROPOZIME (07.01.2014)
XHAMIA NË ZYRIH, QË FREKUENTOHET NGA SHQIPTARËT, DYSHOHET SI QENDËR XHIHADI (06.30.2014)
WIDMER-SCHLUMPF - SHKURTOJMË 2600 VENDE PUNE NË PERSONELIN FEDERAL, KURSEJMË 300 MILIONË FRANGA (06.30.2014)
SUPERBUNKER ZVICERAN NËN ALPE (06.29.2014)
XHERDAN SHAQIRI NË 11-shen IDEALE TË BOTËRORIT (06.28.2014)
EDHE FIFA KREMTON PËR SHAQIRIN - TREGOLËSHI I TIJ ËSHTË I 50-i NË HISTORINË E BOTËRORËVETregolëshin Shaqiri ia kushton familjes, i përshëndet për përkrahjen të gjithë shqiptarët (06.27.2014)
SHAQIRI - ZVICRA E VOGËL MUND TË BEFASOJË ARGJENTINËN (06.26.2014)
HITZFELD - SHAQIRI TREGOI SE ÇFARË MUND TË BËJË (06.26.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]