E Hënë, 07.06.2020, 11:53pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
BLERIM XHEMAILI - NUK E PASHË TOPIN

E Mërkurë, 07.02.2014, 10:29am (GMT+1)Blerim Xhemaili ka shpjeguar se si ndodhi rasti në sekondat e fundit të humbjes së Zvicrës kundër Argjentinës.

Një gol do të barazonte gjithçka dhe Zvicra ndoshta do të siguronte fitoren pas penaltive, e ai që ishte më afër golit ka treguar pas ndeshjes për atë rast.

“Isha shumë pa fat në atë rast, nuk e pashë topin deri në sekondë të fundit dhe pastaj goditja nuk shkoi si e mendova”, ka thënë ai për SkySport Italia.

“Është e tmerrshme të humbësh në këtë mënyrë, por ne zhvilluam një lojë të mrekullueshme dhe nuk mund të bënim më shumë. Ne shkojmë me kokat lart, por kjo është skuadër e re dhe do të rritemi në vitet e ardhshme”.

“Kjo është e njëjtë edhe për sulmuesin tonë, që në herën e ardhshme nuk do të dridhet para portierit”, tha tetovari që dukej se i drejtohej Josip Drmiqit, i cili si i vetëm përball portierit argjentinas i fali topin drejt e në duar.

“Argjentina? Në fund skuadrat e mëdha fitojnë ndeshjet e tyre”, përfundoi ai duke lavdëruar skuadrën kundërshtare.kd
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
MESSI SHQIPTAR MË I MIRË SE ARGJENTINASI (07.02.2014)
SHQIPTARËT E ZVICRËS LARGOHEN KRYELARTË NGA BOTËRORI (07.02.2014)
Revista sportive Ole e Argjentinës bën radiografinë e djemve të ZvicrësXHERDAN SHAQIRIN E QUAN NJË SOZI TË MESSIT (07.01.2014)
GAZETAT ZVICERANE, SHAQIRI GEGEN MESSI - SHAQIRI KUNDËR MESIT (07.01.2014)
E GJITHË ZVICRA SYTË TEK NDESHJA E SOTME, ZVICËR-ARGJENTINËEdhe sot, në faqen e parë të gazetës me tirazhin më të madh në Zvicër «20 minuten» është bashkëkombësi ynë, Xherdan Shaqiri (07.01.2014)
BBC, SHAQIRI, XHAKA E BEHRAMI - NE JEMI ZVICERANË, NE JEMI NGA KOSOVA (07.01.2014)
Argjentinë-Zvicër, sot ora 18MESSI - NIS BOTËRORI I VËRTETË, SHQAIRI - KOHA PËR TË SHKRUAR HISTORINË (07.01.2014)
PËR HIMNIN E RI TË ZVICRËS - GJITHSEJT 116 PROPOZIME (07.01.2014)
XHAMIA NË ZYRIH, QË FREKUENTOHET NGA SHQIPTARËT, DYSHOHET SI QENDËR XHIHADI (06.30.2014)
WIDMER-SCHLUMPF - SHKURTOJMË 2600 VENDE PUNE NË PERSONELIN FEDERAL, KURSEJMË 300 MILIONË FRANGA (06.30.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]