E Mërkurë, 07.15.2020, 10:02am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
BANKIERI MERRET NË PYETJE NGA PROKURORIA - PRANON SE I KA TRANSMETUAR TË DHËNA FRANCËS

E Djelë, 07.06.2014, 08:27am (GMT+1)Voal-online.ch - Pierre Condamin-Gerbier, ish drejtues i bankës gjenevase Reyl, akuzuar nga kjo bankë se iu ka transmetuar të dhëna autoriteve franceze, është dëgjuar të enjten, më 3 korrik, nga Prokuroria Publike e Konfederatës. Gjatë hetimit, ai ka pranuar faktet.

Aktakuza do të depozitohet në fund të verës, i ka pohuar Prokuroria agjencisë ATS, duke konfirmuar lajmin e publikuar të shtunën nga «Le Temps».

I akuzuar, qytetar francez, dëshmitar çelës në hetimet ndaj ish ministrit francez Jérôme Cahuzac, ka pranuar madje se ka gënjyer dhe se ua ka transmetuar në mënyrë spontane disa emra të klientëve të bankës Reyl gjyqtarëve të Francës, ndërkohë që deri tani kishte pohuar gjithnjë vetëm se kishte konfirmuar informacione që kanë në zotërim autoritetet franceze.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
'PELE I PERUSË' E KRAHASON SHAQIRIN ME MESSIN E NEYMARIN (07.05.2014)
SHAQIRI E TË TJERËT U PRITËN SI HERONJ NË ZVICËR (07.03.2014)
KËSHILLI FEDERAL - SEKRETI BANKAR NUK PREKETProjekti duhet rihartuar (07.03.2014)
NJË AVION TË RI PËR QEVERINË ZVICERANEMendohet blerja e një Pilatus që kushton 10 milionë franga (07.03.2014)
FILLON VERA PËR SHTATË MENDJET E ZVICRËSPara se të nisin pushtimet, do të jenë së bashku në kantonin Nojshatel (07.02.2014)
OTTMAR HITZFLED KONFIRMON DALJEN NË PENSION (07.02.2014)
BLERIM XHEMAILI - NUK E PASHË TOPIN (07.02.2014)
MESSI SHQIPTAR MË I MIRË SE ARGJENTINASI (07.02.2014)
SHQIPTARËT E ZVICRËS LARGOHEN KRYELARTË NGA BOTËRORI (07.02.2014)
Revista sportive Ole e Argjentinës bën radiografinë e djemve të ZvicrësXHERDAN SHAQIRIN E QUAN NJË SOZI TË MESSIT (07.01.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]