E Mërkurë, 07.08.2020, 10:51pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
DOSJA E VJEDHUR MJEKËSORE E SHUMAKERIT MUND TË KETË PËRFUNDUAR NË ZYRIH

E Martë, 07.08.2014, 08:03am (GMT+1)            Spitali vodez ku është trajtuar Schumacher

Voal-online.ch - Kompjuteri i përdorur në përpjekje për të shitur dosjen mjekësore të Michael Schumacher, vjedhur javët e shkuar, është pikasur ne Zvicër, sipas drejtësisë franceze.

Në mënyrë të veçantë, sipas një burimi të përmendur nga e përditshmja Le Dauphiné Libéré, adresa IP e përdorur nga hajduti i dosjes është lokalizuar në një shoqëri helikopterësh të kantonit të Zyrihut, së cilës fillimisht i ishte dashur të siguronte transferimin e kampionit të Formula 1 nga spitali i Grenobles në Lozanë.

Ndërmarrja, në kuadrin e transportit, kishte marrë një kopje të raportit, shitja e së cilës pastaj i është propozuar nga media të ndryshme.SDA/ATS

Lajmi i vjedhjes të Dosjes të kampionit të F1

Sipas L'Express - vjedhja e Dosjes mjeksore të Michael Schumacher është bërë me një shoqërues i ambulancës zvicerane. Këtë e konfirmuan disa media zvicerane posa u hap lajmi.

Ky shoqërues ka përfituar gjatë transportit të kampionit të F1nga Grenoble në Lausanne për ta vjedhur dosjen. 

Dokumenti i vjedhur është një raport i sintetizuar 11-12 faqe përpiluar nga mjekët që e kuruan kampionin në spitalin e Grenoble, për kolegët e tyre zviceranë që do të vijonin kurimin.

Dokumentat gjendeshin në mjetin që transportonte Schumacher, sikur raportohet nga prokurori i Republikës i Grenoble, Jean-Yves Coquillat të cilin e citon le SonntagsBlick.

Familja e Schumacher, nuk ka bërë asnjë deklarim, ndërsa policia ka vënë në dispozicion 50.000 euro, një lajm ky i botuar në shumë gazeta.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
RRITET MË TEJ PËRQINDJA E TURISTËVE NË ZVICËR (07.07.2014)
NË VETËN E PARË JETMIRA AVDYLI, SHQIPTAROZVICERANE QË I NGJASON SHUMË RITA ORËS DHE QË I PËLQEJNË SHUMË SFIDATNga KUJTIM SHABANI (07.06.2014)
BANKIERI MERRET NË PYETJE NGA PROKURORIA - PRANON SE I KA TRANSMETUAR TË DHËNA FRANCËS (07.06.2014)
'PELE I PERUSË' E KRAHASON SHAQIRIN ME MESSIN E NEYMARIN (07.05.2014)
SHAQIRI E TË TJERËT U PRITËN SI HERONJ NË ZVICËR (07.03.2014)
KËSHILLI FEDERAL - SEKRETI BANKAR NUK PREKETProjekti duhet rihartuar (07.03.2014)
NJË AVION TË RI PËR QEVERINË ZVICERANEMendohet blerja e një Pilatus që kushton 10 milionë franga (07.03.2014)
FILLON VERA PËR SHTATË MENDJET E ZVICRËSPara se të nisin pushtimet, do të jenë së bashku në kantonin Nojshatel (07.02.2014)
OTTMAR HITZFLED KONFIRMON DALJEN NË PENSION (07.02.2014)
BLERIM XHEMAILI - NUK E PASHË TOPIN (07.02.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]