E Mërkurë, 06.03.2020, 01:34am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
ARLIND LOKAJ DUHET TË LARGOHET NGA ZVICRA BRENDA 31 KORRIKUT

E Enjte, 07.10.2014, 10:58am (GMT+1)


Në foto: Arlind Lokaj e, prapa tij, mbështetësit e shumtë

Voal-online.ch - Arlind Lokaj duhet të largohet nga Tiçinoja dhe Zvicra 31 korrikut. Kështu e bën të ditur Seksioni i Popullsisë, duke hedhur poshtë kërkesën e kushedisatë të bërë për leje qëndrimi me qëllime studimi.

Në vijim të certifikatës së katërt mjekësore të paraqitur nga i riu me prejardhje nga Kosova, më 25 prill Departamenti i Institucioneve, në pajtim me Departamentin Social dhe të Shëndetësisë, e ka konsideruar atë një shqyrtim mjekësor ekspert "që ka përcaktuar në mënyrë të padiskutueshme gjendjen se gjendja shëndetësore e Arlind Lokajt ia mundëson atij të largohet nga Zvicra për t'u kthyer në Atdhe, pa pasur nevojë për ndonjë terapi spitalore apo ambulatore," shkruajnë mediat.

Paralelish, më 13 qershor, Arlind Lokaj ia ka paraqitur instancës përkatës kërkesën për leje studimi, të cilën Seksioni i Popullsisë e ka hedhur poshtë.

E kësaj here, sipas burimeve tona, djaloshi është dorëzuar dhe ka vendosur të largohet. RSI

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
QINDRA VETURA TË BASHKATDHETARËVE KONFISKOHEN NË KOSOVË PËR SHMANGIE TË TATIMEVE (07.10.2014)
KURRË NË ZVICËR NUK KANË ARDHUR KAQ SHUMË EMIGRANTË (07.09.2014)
ROMA E DËSHIRON XHERDAN SHAQIRIN (07.09.2014)
ANDRÉ BLATTMAN - HERËT PËR TËRHEQJE TË USHTARËVE ZVICERANË NGA KOSOVA (07.09.2014)
PRITJE MADHËSHTORE PËR ADMIR MEHMEDIN NË GOSTIVAR (07.08.2014)
DOSJA E VJEDHUR MJEKËSORE E SHUMAKERIT MUND TË KETË PËRFUNDUAR NË ZYRIH (07.08.2014)
RRITET MË TEJ PËRQINDJA E TURISTËVE NË ZVICËR (07.07.2014)
NË VETËN E PARË JETMIRA AVDYLI, SHQIPTAROZVICERANE QË I NGJASON SHUMË RITA ORËS DHE QË I PËLQEJNË SHUMË SFIDATNga KUJTIM SHABANI (07.06.2014)
BANKIERI MERRET NË PYETJE NGA PROKURORIA - PRANON SE I KA TRANSMETUAR TË DHËNA FRANCËS (07.06.2014)
'PELE I PERUSË' E KRAHASON SHAQIRIN ME MESSIN E NEYMARIN (07.05.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2020  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 

 
VOAL
[Shko lart]