E Martë, 04.07.2020, 12:02am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
SHIRAT E SHUMTË PO KRIJOJNË PROBLEME NË RRJETIN HEKURUDHOR ZVICERAN

E Djelë, 07.13.2014, 08:45am (GMT+1)


Deri 84 litra ujë për metër katror

Voal-online.ch - Shirat e shumë që kanë rënë në veri të Alpeve, sasia e të cilave ka shkuar deri në 84 litra ujë për metër katror, janë duke krijuar probleme të ndryshme në rrjetin hekurudhor.

Linja Friburg-Berna ka qenë e bllokuar nga një rrëshqitje dheu, ndërsa ajo mes kryeqytetit dhe Tunit (Thun) është ndërprerë për shkak të përmbytjes ngauji. Një tjetër masë dheu ka përfunduar në binarët në kantonin Vaud, mes Chamby e Montbovon.

Shirat e fortë kanë shkaktuar probleme sidomos në kantonin e Bernës, ku ka pasur rënie të masave të dheut dhe vërshime të ujërave. Në zonat më problematike kanë shkuar menjëherë repartet e shpëtimit, sidomos në rajonin Köniz, ku disa shtëpi janë evakuuar.

ATS
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ZVICRA DHE SHBA KANË VIZIONE TË PËRBASHKËTA PËR ZHVILLIMET ENERGJITIKEBilanc pozitiv i vizitës së minstres Doris Leuthard në Washington e Boston (07.12.2014)
KOSOVA HUMB NË ZYRIH SFIDËN E PARË ZYRTARE NDËRKOMBËTARE NË BEACH SOCCER (FUTBOLLIN E PLAZHIT) (07.12.2014)
KOSOVË - MËRGIMTARËT ME PUSHIME PAGUAJNË PESË HERË MË SHUMË NË SPITALE SESA VENDASIT (07.11.2014)
ARLIND LOKAJ DUHET TË LARGOHET NGA ZVICRA BRENDA 31 KORRIKUT (07.10.2014)
QINDRA VETURA TË BASHKATDHETARËVE KONFISKOHEN NË KOSOVË PËR SHMANGIE TË TATIMEVE (07.10.2014)
KURRË NË ZVICËR NUK KANË ARDHUR KAQ SHUMË EMIGRANTË (07.09.2014)
ROMA E DËSHIRON XHERDAN SHAQIRIN (07.09.2014)
ANDRÉ BLATTMAN - HERËT PËR TËRHEQJE TË USHTARËVE ZVICERANË NGA KOSOVA (07.09.2014)
PRITJE MADHËSHTORE PËR ADMIR MEHMEDIN NË GOSTIVAR (07.08.2014)
DOSJA E VJEDHUR MJEKËSORE E SHUMAKERIT MUND TË KETË PËRFUNDUAR NË ZYRIH (07.08.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 

 
VOAL
[Shko lart]