E Hënë, 10.26.2020, 01:52pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
ZVICERANËT DO TË PARAPËLQENIN TË KUFIZOHESHIN ME SUEDINË
Edhe si pasaportë të dytë zviceranët do të parapëlqenin pasaportën suedeze

E Enjte, 08.28.2014, 08:24am (GMT+1)


Stokholmi do të donin të ishte në vend të Milanos

Voal-online.ch - Zviceranët do të parapëlqenin më shumë Suedinë, pastaj Hollandën, Danimarkën dhe Britaninë e madhe, nëse do të ishte e mundur të zëvendësoheshin vendet kufitare, pra Franca, Gjermania, Austria e Italia.

Kështu tregon sondazhi i porositur nga Bluewin.ch, rezultatet e të cilit i publikuan të mërkurën (dje).

Vendi skandinav merr 66% të parapëlqimeve, Hollanda 49% e dy të tjerat 41%. Suedia prin edhe kur pyeten se pasaportën e cilit vend anëtar të Bashkimit Evropian do të parapëlqenin përveç pasaportës së kuqe me kryqin e bardhë. Por në këtë rast, Suedia pasohet nga Britania e Madhe.

Ndërsa, kur është puna tek monopolet evropiane, zviceranët do ta zëvendësonin Milanon me Stokholmin.

ATS
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
QEVERIA MERR MASA PËR PËRFAQËSIM MË TË MIRË TË PLURILINGUIZMIT NË ADMINISTRATËN ZVICERANE (08.27.2014)
SHËRBIMET SEKRETE ZVICERANE - PËLQEHET LIGJI I PROPOZUAR NGA QEVERIA (08.27.2014)
MINISTRI ZVICERAN I EKONOMISË E SHTYN VIZITËN NË MOSKË (08.26.2014)
ANITA SHALA SYNON KURORËN E MË TË BUKURËS SË ZVICRËS (08.24.2014)
TONI BRUNNER KËRKON BASHKIM ME TË GJELBRIT LIBERALË (08.24.2014)
SHËN GALEN - NJË SHQIPTAR NGA PRESHEVA U VRA BRENDA NJË XHAMIE (08.23.2014)
NEVOJITET RESPEKTIM MË I MIRË I SË DREJTËS HUMANITARE NDËRKOMBËTAREApel nga Zvicra dhe KNKK në përkujtim të 150 vjetorit të Konventës të GjenevësNga DIDIER BURKHALTER & PETER MAURER  (08.22.2014)
ALAIN BERSET - PËR ZVICERANËT E DETYRUESHME NJË GJUHË TË DYTË NACIONALE QË NË SHKOLLËN FILLORE (08.22.2014)
REFERENDUM PËR ORARET E DYQANEVE - QEVERIA ZVICERANE E VENDOSUR (08.20.2014)
FEDERER ARRIN KUOTËN TETËDHJETË TË TITUJVE ATPTriumfon në Cincinnati kundër Ferrerit (08.18.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2020  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 

 
VOAL
[Shko lart]