E Martë, 08.04.2020, 09:49am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
GOLAN - EDHE USHTARËT ZVICERANË
Beretat blu në dispozicion të OKB janë në zonën e sulmeve dhe sekuestrimeve

E Djelë, 08.31.2014, 07:53am (GMT+1)Personeli i OKB-së në punë

Voal-online.ch - Janë edhe ushtarët zviveranë në lartësitë Golan, ku të enjten u sekuestruan 44 kaska blu të FIGI e ku të shtunën u sulmua një bazë e OKB-së. Kështu njofton Blick.

Bëhet fjalë për një grp beretash blu që punojnë me OKB-në, por nuk kanë armë. Siç ka shpjeguar me telefon Mirco Baumann, zëdhënës i Swissint, personeli zviceran është shëndosh e mirë. "Nuk konsiderohen objrktiv, sepse janë një forcë neutrale dhe janë të çarmatosur." Detyra e tyre është vetëm vëzhgimi.

Swissint ka rreth 300 oficerë, nënoficerë, ushtarë e civilë. Është një ndër veprimtaritë paqeruejtëse të Zvicrës, ku më i famshmi është SWISSCOY. rsi


Vendndodhjet e beretave blu
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ZVICËR - VDES FOSHNJA E HARRUAR NË MAKINË (08.31.2014)
EMRI MARIA ËSHTË I PAKONKURUESHËM NË ZVICËR - TË PAKTËN QË NGA VITI 1902 (08.30.2014)
QYTETI I BERNËS IU JEP KOMPETENCA TË HUAJVE, QYTETARËT DO TË THONË FJALËN E TYRE (08.29.2014)
ZVICERANËT DO TË PARAPËLQENIN TË KUFIZOHESHIN ME SUEDINËEdhe si pasaportë të dytë zviceranët do të parapëlqenin pasaportën suedeze (08.28.2014)
QEVERIA MERR MASA PËR PËRFAQËSIM MË TË MIRË TË PLURILINGUIZMIT NË ADMINISTRATËN ZVICERANE (08.27.2014)
SHËRBIMET SEKRETE ZVICERANE - PËLQEHET LIGJI I PROPOZUAR NGA QEVERIA (08.27.2014)
MINISTRI ZVICERAN I EKONOMISË E SHTYN VIZITËN NË MOSKË (08.26.2014)
ANITA SHALA SYNON KURORËN E MË TË BUKURËS SË ZVICRËS (08.24.2014)
TONI BRUNNER KËRKON BASHKIM ME TË GJELBRIT LIBERALË (08.24.2014)
SHËN GALEN - NJË SHQIPTAR NGA PRESHEVA U VRA BRENDA NJË XHAMIE (08.23.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Gusht 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 

 
VOAL
[Shko lart]