E Premte, 07.10.2020, 04:19pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
LËVIZJA E RE EVROPIANE E ZVICRËS - TË RIVOTOHET INICIATIVA E EMIGRACIONIT

E Hënë, 09.01.2014, 04:33pm (GMT+1)


NUMES "Vota e 9 shkurtit ka provokuar një krizë të rëndë"

Voal-online.ch - Lëvizja e Re Evropiane e Zvicrës (NUMES) shikon tek një këshillim i ri popullor të vetmen zgjidhje të mundshme "për të dalë nga kriza e provokuar prej iniciativës së SVP 'kundër emigracionit masiv'”.

Një aksion sensibilizues është parashikuar këtë vjeshtë me qëllim "për të evituar izolimin e plotë të Zvicrës e për të garantuar mbijetesën e marrëveshjeve dypalëshe”.

Qarkulllimi i lirë i njerëzve, pohon NUMES, "përbën një parim themel dhe të pangeociueshëm të Bashkimit Evropian". Lëvizja do të marrë pjesë edhe në fushatën kundër iniciativës Ecopop, për të cilën votohet më 30 nëntor.ATS

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
GOLAN - EDHE USHTARËT ZVICERANËBeretat blu në dispozicion të OKB janë në zonën e sulmeve dhe sekuestrimeve (08.31.2014)
ZVICËR - VDES FOSHNJA E HARRUAR NË MAKINË (08.31.2014)
EMRI MARIA ËSHTË I PAKONKURUESHËM NË ZVICËR - TË PAKTËN QË NGA VITI 1902 (08.30.2014)
QYTETI I BERNËS IU JEP KOMPETENCA TË HUAJVE, QYTETARËT DO TË THONË FJALËN E TYRE (08.29.2014)
ZVICERANËT DO TË PARAPËLQENIN TË KUFIZOHESHIN ME SUEDINËEdhe si pasaportë të dytë zviceranët do të parapëlqenin pasaportën suedeze (08.28.2014)
QEVERIA MERR MASA PËR PËRFAQËSIM MË TË MIRË TË PLURILINGUIZMIT NË ADMINISTRATËN ZVICERANE (08.27.2014)
SHËRBIMET SEKRETE ZVICERANE - PËLQEHET LIGJI I PROPOZUAR NGA QEVERIA (08.27.2014)
MINISTRI ZVICERAN I EKONOMISË E SHTYN VIZITËN NË MOSKË (08.26.2014)
ANITA SHALA SYNON KURORËN E MË TË BUKURËS SË ZVICRËS (08.24.2014)
TONI BRUNNER KËRKON BASHKIM ME TË GJELBRIT LIBERALË (08.24.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]