E Shtunë, 05.30.2020, 02:56pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
EBOLA - ZVICRA ËSHTË GATI

E Premte, 10.10.2014, 09:17am (GMT+1)


Voal-online.ch - Rreziku i importimit të etheve hemoragjike edhe në Zvicër nuk mund të përjashtohen a priori. Zyra Federale e Shëndetit Publik saktëson se aktualisht, po të ekzistojë një rrezik konkret, Zvicra është gjithsesi e vëmendshme ndaj ecurisë së situatës.

Zyra Federale e Shëndetit Publik ka kohë që përgatitet për të përballuar raste të mundshme të sëmundjes nëse ajo shfaqet në vendin tonë. Spitalet dhe qendrat e azilkërkuesve janë gati për të pritur pacientë ose për depistuar, drejtpërdrejt në qendrat e regjistrimit, sëmundjen.

Edhe në aeroportet helvetike ecuria e sëmundjes ndiqet me vëmendje. Në Zyrih janë marrë masa të veçanta edhe ngaqë ka fluturime drejtpërdrejt nga Afrika perëndimore. rsi

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
GJENEVË - TITANIKU NË NJË EKSPOZITË (Tekst dhe fotogaleri)Ekspozita tregon jetën në bordin e transatlantikut para se të fundosej më 1912 (10.10.2014)
GOTARDI DO TË MBETET VITAL PËR TRANSPORTET EDHE NË TË ARDHMEN (10.08.2014)
I BËN VIZITË SCHUMACHERIT NË SHTËPINË E TIJ NË ZVICËR - 'SË SHPEJTI DO T'I KTHEHET NJË JETE MË NORMALE' (10.08.2014)
ZVICRA E SHBA BASHKË KUNDËR KËRCËNIMEVE TERRORISTE (10.07.2014)
ARNOLD GJERGJAJ KAMPIONI I EUROPËS KOBRA U MARTUA - BOKSIERI NGA PRATELNI ARNOLD GJERGJAJ HEQ DORË NGA BEQARIA SHKRUAN SHTYPI ZVICERAN (10.05.2014)
BAZEL - ARNOLD SHQIPTARI QË NJIHET SI KOBRA FITOI TITULLIN KAMPION I EVROPËS NË BOKS (10.05.2014)
SHQIPTARI ARNOLD GJERGJAJ LUFTON SOT PËR TITULLIN KAMPION I EVROPËS NË BOKS (10.04.2014)
HAKI LATIFI, KRYETAR I LIDHJES DEMOKRATIKE TË KOSOVËS DEGA NË ZVICËR URON ME RASTIN E KURBAN BAJRAMIT (10.04.2014)
TRIDHJETË VJET MË PARË BINTE NJË TABU - MË 2 TETOR 1984 ZGJIDHEJ NË KËSHILLIN FEDERAL GRUAJA E PARË: ELISABETH KOPP (10.02.2014)
ZVICËR - NË ZYRA NUK MUND TË PËRDORET DIALEKTINë Administratë të gjithë duhet të komunikojnë në gjuhën letrare (10.01.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2020  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]