E Mërkurë, 04.08.2020, 11:05am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
NJË SUPERKUNGULL HELVETIK - KAMPION EVROPIAN, REKORD BOTËROR
Peshon më se një ton dhe ka fituar kampionatin evropian; zyrihasi Meier imponohet për të tretën herë

E Hënë, 10.13.2014, 09:44am (GMT+1)

       
Voal-online.ch - Peshon më shumë se një ton mbreti i kungujve, “kurorëzuar” dje, të dielën, në kampionatin evropian në Ludwisburg, Gjermani. Superkungulli është kultivuar nga zyrihasi Beni Meier, i cili për herë të tretë radhazi ka thyer rekordin botëror në këtë fushë.


Vështirë ta luash vendit...

Javën e shkuar, Meier kishte fituar titullin zviceran në kampionatin e vendit, zhvilluar në Jona (Shën Galen), duke rivalizuar një kungull më 'të lehtë' vetëm, të themi, se peshon 953,5 kilogramë.

ATS
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
FEDERER FITON SHANGHAI MASTERS - SHËNON REKORDE TË REJA (10.12.2014)
MARRËVESHJE BERNË-UASHINGTON PËR ARSIMIN PROFESIONALPjesëmarrja e madhe e të rinjve në tregun e punës është me rëndësi vendimtare (10.12.2014)
BUKURIA SHQIPTARE SARANDA MALIQI DOLI NË TRESHEN FINALISTE TË MISS ZVICRA (Reportazh dhe fotogaleri) (10.12.2014)
SHANGHAI MASTERS - FEDERER MUND GJOKOVIÇIN DHE ARRIN NË FINALE (10.11.2014)
KLOTEN - KONTROLL BATERIVE, NORMA KUNDËR TERRORIZMIT PËR ATA QË UDHËTOJNË PËR NË KANADA E SHBA (10.11.2014)
QË EMRI DHE MBIEMRI I MISS ZVICRA 2014 TË JEHOJË SHQIP NEVOJITET EDHE VOTA JUAJ - VOTONI (Tekst dhe fotogaleri) (10.10.2014)
EBOLA - ZVICRA ËSHTË GATI (10.10.2014)
GJENEVË - TITANIKU NË NJË EKSPOZITË (Tekst dhe fotogaleri)Ekspozita tregon jetën në bordin e transatlantikut para se të fundosej më 1912 (10.10.2014)
GOTARDI DO TË MBETET VITAL PËR TRANSPORTET EDHE NË TË ARDHMEN (10.08.2014)
I BËN VIZITË SCHUMACHERIT NË SHTËPINË E TIJ NË ZVICËR - 'SË SHPEJTI DO T'I KTHEHET NJË JETE MË NORMALE' (10.08.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 

 
VOAL
[Shko lart]