E Mërkurë, 04.08.2020, 11:42am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
BLICK, TANI FLET TAULANT XHAKA - JAM ENDE I SHOKUAR, MË DUHET KOHË QË TA KAPËRCEJ ATË QË KA NDODHUR

E Enjte, 10.16.2014, 11:12am (GMT+1)Voal-online.ch - Rrëmuja që shpërtheu gjatë ndeshjes mes Serbisë dhe Shqipërisë kanë pasur rrezatim të fortë edhe në Zvicër. Në fushë ishin në fakt edhe katër lojtarë me shtetësi të dyfishtë helevetike dhe shqiptare.

Mes tyre ishte Taulant Xhaka, i cili gazetës Blick ia ka dhënë komentet e parë për përleshjet që ndodhën pasi një flamur i Shqipërisë Etnike u poshtërua nga një lojtar serb:

"Jam ende i shokuar. Janë shumë ata që e kanë mbrojtur flamurin e Shqipërisë, këtë nuk mund të mos e bënim edhe ne."
rsiwww.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Global Wealth Report - ZVICRA, GJITHNJË MË E PASURA (10.14.2014)
NJË SUPERKUNGULL HELVETIK - KAMPION EVROPIAN, REKORD BOTËRORPeshon më se një ton dhe ka fituar kampionatin evropian; zyrihasi Meier imponohet për të tretën herë (10.13.2014)
FEDERER FITON SHANGHAI MASTERS - SHËNON REKORDE TË REJA (10.12.2014)
MARRËVESHJE BERNË-UASHINGTON PËR ARSIMIN PROFESIONALPjesëmarrja e madhe e të rinjve në tregun e punës është me rëndësi vendimtare (10.12.2014)
BUKURIA SHQIPTARE SARANDA MALIQI DOLI NË TRESHEN FINALISTE TË MISS ZVICRA (Reportazh dhe fotogaleri) (10.12.2014)
SHANGHAI MASTERS - FEDERER MUND GJOKOVIÇIN DHE ARRIN NË FINALE (10.11.2014)
KLOTEN - KONTROLL BATERIVE, NORMA KUNDËR TERRORIZMIT PËR ATA QË UDHËTOJNË PËR NË KANADA E SHBA (10.11.2014)
QË EMRI DHE MBIEMRI I MISS ZVICRA 2014 TË JEHOJË SHQIP NEVOJITET EDHE VOTA JUAJ - VOTONI (Tekst dhe fotogaleri) (10.10.2014)
EBOLA - ZVICRA ËSHTË GATI (10.10.2014)
GJENEVË - TITANIKU NË NJË EKSPOZITË (Tekst dhe fotogaleri)Ekspozita tregon jetën në bordin e transatlantikut para se të fundosej më 1912 (10.10.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 

 
VOAL
[Shko lart]