E Enjte, 04.02.2020, 07:00pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
ROCHE TOWER NË BAZEL ME 50 KATE - DO TË JETË NDËRTESA MË E LARTË E ZVICRËS

E Mërkurë, 10.22.2014, 05:47pm (GMT+1)Voal-online.ch - Gjiganti farmaceutik Roche do të investojë tre miliardë franga në 10 vitet e ardhshme në Bazel, mes të tjerash për ndërtimin e një qiellgërvishtësje pesëdhjetëkatëshe, e cila do të jetë ndërtesa më e lartë në Zvicër e ku do të kenë zyrat dhe mjediset e tjera të punës dhe të çlodhjes 1700 të punësuar.

Në afërsi do të lartohet një qendër kërkimi dhe zhvillimi, ku do të jenë 1900 të punësuar.

Projekti nuk parashikon betonimin e zonave të gjelbra, siguron grupi farmaceutik. Ndërmarrja, e cila po ndërton tani një kullë 178 metra të lartë, dëshiron të ofrojë më shumë hapësira për personelin e saj, duke ndërthurur novacionin e arkitekturës elegante me mjediset funksionale. ATS

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
FEDERATA ZVICERANE HETON TAULANT XHAKËN PËR MESAZHE NACIONALISTE (10.22.2014)
PËRPARIME NË BISEDIMET ZVICËR-BE (10.19.2014)
XHERDAN SHAQIRI - DO TË REFUZOJA TË LUAJA NË STADIUMIN SERB (10.18.2014)
BLICK, TANI FLET TAULANT XHAKA - JAM ENDE I SHOKUAR, MË DUHET KOHË QË TA KAPËRCEJ ATË QË KA NDODHUR (10.16.2014)
Global Wealth Report - ZVICRA, GJITHNJË MË E PASURA (10.14.2014)
NJË SUPERKUNGULL HELVETIK - KAMPION EVROPIAN, REKORD BOTËRORPeshon më se një ton dhe ka fituar kampionatin evropian; zyrihasi Meier imponohet për të tretën herë (10.13.2014)
FEDERER FITON SHANGHAI MASTERS - SHËNON REKORDE TË REJA (10.12.2014)
MARRËVESHJE BERNË-UASHINGTON PËR ARSIMIN PROFESIONALPjesëmarrja e madhe e të rinjve në tregun e punës është me rëndësi vendimtare (10.12.2014)
BUKURIA SHQIPTARE SARANDA MALIQI DOLI NË TRESHEN FINALISTE TË MISS ZVICRA (Reportazh dhe fotogaleri) (10.12.2014)
SHANGHAI MASTERS - FEDERER MUND GJOKOVIÇIN DHE ARRIN NË FINALE (10.11.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2020  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 

 
VOAL
[Shko lart]