E Djelë, 02.16.2020, 10:20pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
TAULANT XHAKA NUK DO TË DËNOHET PËR VEPRIMIN E TIJ

E Shtunë, 10.25.2014, 09:36am (GMT+1)Gjykata Disiplinore e Ligës Zvicerane të Futbollit ka mbyllur çështjen kundër Taulant Xhakës pa pasoja ligjore.

Mbrojtësi i FC Baselit ishte akuzuar se, pas lojës të shtunën e kaluar kundër Young Boys (1:0), të ketë bërë një veprim kontrovers në drejtim të tribunave.

Sipas hetimeve të bëra, gjykatësi arriti në përfundimin se nuk ka shkelje disiplinore të dënueshme, transmeton Koha.net.

Xhaka, pas fitores së klubit të tij, kishte vendosur dorën e djathtë në gjoks dhe më pas ka drejtuar dorën kah tribunat.

Kur u pyet në lidhje me këtë veprim, ai shpjegoi se thjesht e kishte përshëndetur familjen e tij.

“Kushdo që interpreton diçka tjetër, e ka gabim”, ka thënë Xhaka.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Tages Anzeiger - TURPI I UEFA-s PAS TURPIT TË BEOGRADIT (10.24.2014)
DEGA E LDK-së NË ZVICËR ME ZYRA TË REJA NË SOLOTHURN!Adresa: Bielstrasse 80 4500 Solothurn (10.23.2014)
ROCHE TOWER NË BAZEL ME 50 KATE - DO TË JETË NDËRTESA MË E LARTË E ZVICRËS (10.22.2014)
FEDERATA ZVICERANE HETON TAULANT XHAKËN PËR MESAZHE NACIONALISTE (10.22.2014)
PËRPARIME NË BISEDIMET ZVICËR-BE (10.19.2014)
XHERDAN SHAQIRI - DO TË REFUZOJA TË LUAJA NË STADIUMIN SERB (10.18.2014)
BLICK, TANI FLET TAULANT XHAKA - JAM ENDE I SHOKUAR, MË DUHET KOHË QË TA KAPËRCEJ ATË QË KA NDODHUR (10.16.2014)
Global Wealth Report - ZVICRA, GJITHNJË MË E PASURA (10.14.2014)
NJË SUPERKUNGULL HELVETIK - KAMPION EVROPIAN, REKORD BOTËRORPeshon më se një ton dhe ka fituar kampionatin evropian; zyrihasi Meier imponohet për të tretën herë (10.13.2014)
FEDERER FITON SHANGHAI MASTERS - SHËNON REKORDE TË REJA (10.12.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shkurt 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
 

 
VOAL
[Shko lart]