E Enjte, 06.04.2020, 08:26am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
SVP - LIGJET ZVICERANE TË KENË PËRPARËSI
Për këtë kjo parti miraton një iniciativë të re popullore

E Djelë, 10.26.2014, 10:16am (GMT+1)


 Toni Brunner këndon himnin kombëtar në fillim të punimeve të asamblesë

Voal-online.ch - "E drejta zvicerane duhet të ketë përparësi ndaj së huajës." Këtë e ka nënvizuar të shtunën (dje) Toni Brunner duke iu kërkuar delegatëve të SVP të miratojnë ndërmarrjen e një iniciative popullore në këtë drejtim.

Ftesa është pranuar njëzëri nga asambleja. Gjatë asamblesë së partisë në Rothenthurm, në kantonin Shvic, kryetari democentrist ka shpalosur temat pikante të fushatës së SVP për zgjedhjet federale të vitit 2015: pavarësia e Zvicrës, rreptësi ndaj të huajve dhe "jo" shtimeve të taksave.

Ueli Maurer duke ndjekur punimet e asamblesë

I pranishëm në mbledhje ishte edhe ministri Mbrojtjes Ueli Maurer, i cili ka folur për një shtet të "varësisë dhe të ndërvarësisë" ndaj BE, e tillë që rrezikon sovranitetin helvetike, duke ushqyer tensione e pakënaqësi. Këshilltari federal ka denoncuar sidomos presionet e Brukselit për t'ia imponuar Konfederatës zbatimin e së drejtës së kësaj bashkësie. ATS
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
TAULANT XHAKA NUK DO TË DËNOHET PËR VEPRIMIN E TIJ (10.25.2014)
Tages Anzeiger - TURPI I UEFA-s PAS TURPIT TË BEOGRADIT (10.24.2014)
DEGA E LDK-së NË ZVICËR ME ZYRA TË REJA NË SOLOTHURN!Adresa: Bielstrasse 80 4500 Solothurn (10.23.2014)
ROCHE TOWER NË BAZEL ME 50 KATE - DO TË JETË NDËRTESA MË E LARTË E ZVICRËS (10.22.2014)
FEDERATA ZVICERANE HETON TAULANT XHAKËN PËR MESAZHE NACIONALISTE (10.22.2014)
PËRPARIME NË BISEDIMET ZVICËR-BE (10.19.2014)
XHERDAN SHAQIRI - DO TË REFUZOJA TË LUAJA NË STADIUMIN SERB (10.18.2014)
BLICK, TANI FLET TAULANT XHAKA - JAM ENDE I SHOKUAR, MË DUHET KOHË QË TA KAPËRCEJ ATË QË KA NDODHUR (10.16.2014)
Global Wealth Report - ZVICRA, GJITHNJË MË E PASURA (10.14.2014)
NJË SUPERKUNGULL HELVETIK - KAMPION EVROPIAN, REKORD BOTËRORPeshon më se një ton dhe ka fituar kampionatin evropian; zyrihasi Meier imponohet për të tretën herë (10.13.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2020  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 

 
VOAL
[Shko lart]