E Enjte, 06.04.2020, 10:03pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
EKSPERTI ZVICERAN - UEFA DHA NJË VENDIM IDIOT

E Hënë, 10.27.2014, 07:43am (GMT+1)Vendimi i njëanshëm i UEFA-s për ndeshjen Serbi-Shqipëri po vazhdon të kritikohet ashpër nga mediat dhe ekspertët e sportit në përgjithësi dhe futbollit në veçanti.

Kritiku më i fundit i vendimit të UEFA-s për t’i dhënë fitoren në tavolinë Serbisë, është eksperti zviceran i futbollit, Alain Kunz.

Në një shkrim për gazetën zvicerane “Blick”, Kunz ka kritikuar ashpër shtëpinë më të madhe të futbollit evropian, duke thënë se UEFA mori një vendim shumë të gabuar dhe që do të ketë pasoja për të.

“A është i arsyeshëm rikthimi i lojtarëve shqiptarë në fushë pas sulmit masiv të tifozëve serb (dhe forcave të sigurisë)? Jo”, shkruan Kunz.

Më tej ai shtron pyetjen se kush e lëshoi dronin e telekomanduar me flamurin e “Shqipërisë së Madhe”, duke nënkuptuar se ende nuk ka një “fajtor” për këtë, megjithëse UEFA zgjodhi t’ia faturojë Shqipërisë.

“Kush e lëshoi fluturaken me flamurin e ‘Shqipërisë së Madhe’? Një tifoz shqiptar nga një kishë aty afër!? Kjo pyetje dhe misioni i këtij droni ende nuk kanë një përgjigje. Kështu, ne nuk duhet të përgjigjemi për fajtorët”, shkruan eksperti i futbollit.

Në fund ai e quan idiotesk dhe të pakuptueshëm vendimin e UEFA-s që Spanja e Gjibraltari të mos jenë në një grup për eliminatore, ndërsa Shqipëria e Serbia po.
/Shekulli Online
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
SVP - LIGJET ZVICERANE TË KENË PËRPARËSIPër këtë kjo parti miraton një iniciativë të re popullore (10.26.2014)
TAULANT XHAKA NUK DO TË DËNOHET PËR VEPRIMIN E TIJ (10.25.2014)
Tages Anzeiger - TURPI I UEFA-s PAS TURPIT TË BEOGRADIT (10.24.2014)
DEGA E LDK-së NË ZVICËR ME ZYRA TË REJA NË SOLOTHURN!Adresa: Bielstrasse 80 4500 Solothurn (10.23.2014)
ROCHE TOWER NË BAZEL ME 50 KATE - DO TË JETË NDËRTESA MË E LARTË E ZVICRËS (10.22.2014)
FEDERATA ZVICERANE HETON TAULANT XHAKËN PËR MESAZHE NACIONALISTE (10.22.2014)
PËRPARIME NË BISEDIMET ZVICËR-BE (10.19.2014)
XHERDAN SHAQIRI - DO TË REFUZOJA TË LUAJA NË STADIUMIN SERB (10.18.2014)
BLICK, TANI FLET TAULANT XHAKA - JAM ENDE I SHOKUAR, MË DUHET KOHË QË TA KAPËRCEJ ATË QË KA NDODHUR (10.16.2014)
Global Wealth Report - ZVICRA, GJITHNJË MË E PASURA (10.14.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2020  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 

 
VOAL
[Shko lart]