E Mërkurë, 02.19.2020, 06:24pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
ZVICERANËT PARAPËLQEJNË MË TEPËR TEMAT E LEHTA DHE MEDIAT ME SHËRBIME FALAS

E Hënë, 10.27.2014, 07:03pm (GMT+1)Voal-online.ch - Temat politike, ekonomike e kulturore iu lënë më shumë hapësirë atyre "nga bulevardi" dhe nga sporti në mediat zvicerane, të cilat kanë gjithnjë e më pak mjete për t'i hierarkizuar në mënyrë korrekte informacionet. Kjo klimë favorizon prirjet zbavitëse të mediave. Kjo del nga analiza vjetore e cilësisë së mediave.

Hulumtuesit e prirë nga profesor Kurt Imhof thonë se, ndonëse buxheti i konsumatorëve është në rritje, po aq e vërtetë është ndërkohë se në publikun zviceran është zhvilluar një 'kulturë e shërbimeve falas' çka ka bërë që shpenzimet për gazetarinë informuese po shkrijnë si bryma para diellit.

Nga klasifikimi del se radioja publike parapëlqehet më shumë se NZZ, Le Temps,  gazetat e të dielave dhe televizioni publik. /ATS
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ROGER FEDERER FARE PRANË NUMRIT NJË BOTËROR (10.27.2014)
EKSPERTI ZVICERAN - UEFA DHA NJË VENDIM IDIOT (10.27.2014)
SVP - LIGJET ZVICERANE TË KENË PËRPARËSIPër këtë kjo parti miraton një iniciativë të re popullore (10.26.2014)
TAULANT XHAKA NUK DO TË DËNOHET PËR VEPRIMIN E TIJ (10.25.2014)
Tages Anzeiger - TURPI I UEFA-s PAS TURPIT TË BEOGRADIT (10.24.2014)
DEGA E LDK-së NË ZVICËR ME ZYRA TË REJA NË SOLOTHURN!Adresa: Bielstrasse 80 4500 Solothurn (10.23.2014)
ROCHE TOWER NË BAZEL ME 50 KATE - DO TË JETË NDËRTESA MË E LARTË E ZVICRËS (10.22.2014)
FEDERATA ZVICERANE HETON TAULANT XHAKËN PËR MESAZHE NACIONALISTE (10.22.2014)
PËRPARIME NË BISEDIMET ZVICËR-BE (10.19.2014)
XHERDAN SHAQIRI - DO TË REFUZOJA TË LUAJA NË STADIUMIN SERB (10.18.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shkurt 2020  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
 

 
VOAL
[Shko lart]