E Shtunë, 10.24.2020, 06:19pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
BURKHALTER SUPERSTAR - MERR ÇMIMIN RINIA 2014

E Djelë, 11.16.2014, 01:00pm (GMT+1)Një surprizë për Presidentin e Konfederatës

Voal-online.ch - Të dy 200 pjesëmarrësit në sesionin federal të të rinjve, që u zhvillua në Pallatin Federal, kanë bërë dje përcaktimin e tyre: Çmimin Rinia 2014, që jepet për të shtatin vit radhazi, t'ia akorodjnë presidentit të Konfederatës.

Didier Burkhalterit i është njohur përkushtimi i tij i madh në favor të të rinjve"duke e vënë çështjen e të rinjve mes shqetësimeve kryesore të presidencës së tij”.

Kandidatë të tjerë për çmimin ishin: këshilltarja kombëtare Christine Bulliard-Marbach ( PPD/Friburg) e  presidenti i Komissionit Federal për Fëmijët dhe të Rinjtë, Pierre Maudet, që është edhe këshilltar i shtetit gjenevas (FDP).

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
LDK DEGA ZVICËR - MANIFESTIM ME RASTIN E 28 NËNTORIT, DITËS SË FLAMURIT KOMBËTAR, 102 VJETORIT TË PAVARËSISË SË SHQIPËRISË (11.16.2014)
ZVICRA KA NJË SISTEM FISKAL KOMPETITIV NDAJ FQINJVE (11.15.2014)
GJENEVË - SHITET NË ANKAND PËR 27 MILIONË DOLLARË ORA E XHEPIT 'GRAVES' (11.12.2014)
GJENEVË - NË QYTETIN E KALVINIT LARMI REKORD RELIGJIONESH DHE NUMËR I MADH I OBJEKTEVE TË KULTIT (11.08.2014)
KËSHILLI FEDERAL ZVICERAN - TË DYFISHOHET SHPEJTËSIA MINIMALE E INTERNETIT (11.05.2014)
ISH KANCELIERJA ZVICERANE - INICIATIVAT POPULLORE T'IU NDALOHEN PARTIVE TË MËDHA (11.02.2014)
PARLAMENTI ZVICERAN - NATYRALIZIMET PËRSËRI NË RENDIN E DITËSTë merret pasaporta zvicerane më lehtë, por jo automatikisht (11.01.2014)
BANKA KOMBËTARE ZVICERANE REALIZON TË ARDHURA PREJ 28,5 MILIARDË FRANGA NË NËNTË MUAJ (10.31.2014)
TRI INICIATIVAT PËR TË CILAT DO TË VOTOJNË ZVICERANËT MË 30 NËNTOR (10.29.2014)
ZVICERANËT PARAPËLQEJNË MË TEPËR TEMAT E LEHTA DHE MEDIAT ME SHËRBIME FALAS (10.27.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2020  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 

 
VOAL
[Shko lart]