E Hënë, 09.21.2020, 07:52pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
MANIFESTIM ME RASTIN E 28 NËNTORIT - DITËS SË FLAMURIT, ORGANIZUAR NGA FG LDK ZVICËR

E Hënë, 11.24.2014, 02:29pm (GMT+1)                                                       F T E S A
                                                    MANIFESTIM
Me rastin e 28 Nentorit- dites se Flamurit Organizuar nga FG LDK, Zvicer

Në Lokalet e kuartierit të përgjithshëm të LDK-së Zvicër dhe TV Syri BLU
                                              Bielstrasse 30,
                                             4500 Solothurn
                                                 Ora 18:30

                                               PROGRAMI:

1. Fjala pershendetese e organizatorit
Haki Latifi, kryetar i Deges se LDK, Zvicer
Shqipe Kajtazi-Bytyqi, kryetare e FG LDK, Zvicër
Elida Buçpapaj, nënkryetare e FG LDK, Zvicër

2.Fjala pershendetese e mysafirëve:

Alma Lama, deputete pranë KK
Mejreme Azemi, bashkëshortja e Gani Azemit dhe gazetare e njohur në Bruksel

3. Fjala për të pranishmit:

4. Pjesa kulturo-artistike e programit:

Grupi muzikor DOREMI nga Biel-Bienne, nën përkujdesjen e Agron Sulejmanit dhe këngetares Selamije Osaj.


Ju mirëpresim
FG i LDK-së Zvicër,
LDK- Dega Zvicër dhe kolektivi i TV-së SYRI BLU i cili do të transmetojë “live” manifestimin

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
MË NË FUND KUPA DEJVIS I PËRKET ZVICRËS, NJË FITORE E TENISIT ZVICERAN, NJË FITORE E KOMBIT ZVICERAN (11.24.2014)
RASTI HILDEBRAND ARKIVOHET - ISH PRESIDENTI I BANKËS KOMBËTARE ZVICERANE NUK KA KOMPLOTUAR KUNDËR CHRISTOPH BLOCHERIT (11.23.2014)
QYTETI I BAZELIT - OPERACION I PËRBASHKËT I POLICISË ZVICERANE, FRANCEZE DHE GJERMANE (11.22.2014)
MËSIMDHËNËSIT ZYRIHAS - MË MIRË VETËM NJË GJUHË E HUAJ, DHE KJO TË JETË ANGLISHTJA (11.21.2014)
SPIUNË DIPLOMATIKË NË ZVICËR (11.19.2014)
NËNDEGA E LDK-së St. GALLEN MANIFESTIM PËR 28 NËNTORIN (11.17.2014)
TË NATYRALIZUARIT VOTOJNË PËR PARTINË SOCIALISTE TË ZVICRËS (11.17.2014)
BURKHALTER SUPERSTAR - MERR ÇMIMIN RINIA 2014 (11.16.2014)
LDK DEGA ZVICËR - MANIFESTIM ME RASTIN E 28 NËNTORIT, DITËS SË FLAMURIT KOMBËTAR, 102 VJETORIT TË PAVARËSISË SË SHQIPËRISË (11.16.2014)
ZVICRA KA NJË SISTEM FISKAL KOMPETITIV NDAJ FQINJVE (11.15.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]