E Hënë, 09.21.2020, 09:00pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
KOMUNIKATË E MINISTRISË SË JASHTME ZVICERANE - RETH 50 MINISTRA TË VENDEVE TË OSBE-së NË BAZEL PËR KËSHILLIN MINISTERIAL 2014

E Mërkurë, 12.03.2014, 08:33am (GMT+1)Voal-online.ch - BAZEL - Me ftesë të presidentit zviceran të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE), më 4 dhe 5 dhjetor në Bazel zhvillohet takimi vjetor i Këshilllit të Ministrave të vendeve anëtare. Në qendër të vëmnejs: situata në Ukrainë, e cila trajtohet në ditën e parë, dhe lufta kundër terrorizmit ndërkombëtar, e cila trajtohet në ditën e dytë.

Këshilli Ministerial do të hapet më 3 dhjetor 2014 nga Forumi i Shoqërisë Civile. Përfshirja më e madhe e shoqërisë civile dhe e të rinjve në punët e OSBE-së është një përparësi e Zvicrës në vitin e saj të presidencës.

Situata në Ukrainë do të diskutohet që në mbrëmjen e 3 dhjetorit nga presidenti i OSBE-së dhe President i Konfederatës Didier Burkhalter me ministrat e pranishëm në një kuadër më informal. Të premten më 5 dhjetor do të diskutohet sidomos për çështjen e foreign fighters.

Rreth 70 delegacione të vendeve të OSBE-së, të shteteteve partnere ndërkombëtare do të jenë të pranishëm në Bazel.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ZVICERANËT KUNDËRSHTOJNË KUFIZIMIN E EMIGRACIONIT (11.30.2014)
STEINMEIER PRET HOMOLOGËT NGA ZVICRA, AUSTRIA, LIHTENSHTAJNI - TEMË DISKUTIMI GJUHA GJERMANE (11.29.2014)
ZOTËRI HAKI LATIFI, KRYETARI I LDKsë NË ZVICËR URON PËR DITËN E FLAMURIT DHE TË PAVARËSISË (11.28.2014)
ZVICRA ORGANIZON KËSHILLIN E 22-të MINISTERIAL TË ORGANIZATËS PËR SIGURI DHE BASHKËPUNIM EVROPIAN (OSBE) (11.27.2014)
ORA ZVICERANE ME FLOKËT E NAPOLEONIT (11.27.2014)
KOMUNIKATË PËR MEDIA NGA KUVENDI I SHQIPTARËVE TË ZVICRËS NË LIDHJE ME MARRËVESHJEN E SIGURIMEVE SHOQËRORE NË MES TË ZVICRËS DHE KOSOVËS (11.25.2014)
MUZEU I BERNËS DHE ARTI GJERMAN (11.24.2014)
MANIFESTIM ME RASTIN E 28 NËNTORIT - DITËS SË FLAMURIT, ORGANIZUAR NGA FG LDK ZVICËR (11.24.2014)
MË NË FUND KUPA DEJVIS I PËRKET ZVICRËS, NJË FITORE E TENISIT ZVICERAN, NJË FITORE E KOMBIT ZVICERAN (11.24.2014)
RASTI HILDEBRAND ARKIVOHET - ISH PRESIDENTI I BANKËS KOMBËTARE ZVICERANE NUK KA KOMPLOTUAR KUNDËR CHRISTOPH BLOCHERIT (11.23.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]