E Hënë, 09.21.2020, 08:26pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
KUBILAY TUKILMAZ - SHKELZEN GASHI, PERSONAZHI I DITES NE ZVICER
E Enjte, 12.04.2014, 07:56am (GMT+1)

2

Shkëlzen Gashi është njeriu i momentit në Zvicër. 11 golat e tij në Superligën zvicerane, dy të fundit në ndeshjen direkte me Zurich e kanë bërë sulmuesin kuqezi të jetë emri më i lakuar për momentin në vendin helvet duke marrë dhe komplimente nga emra të njohur për paraqitjen e tij.

Kubilay Tukilmaz, i cili ka luajtur 62 ndeshje për kombëtaren zvicerane, në një opinion të tijin në të përditshmen “Blick”, e nis shkrimin me fjalinë: “Shkëlzen Gashi një fenomen”. Sipas ish futbollistit të Galatasaray, Bolonjës e Brescias, sulmuesi shqiptar ja vlen të etiketohet si i tillë pikësëpari sepse shënon shumë por dhe sepse ai nuk luan në pozicionin e tij të vërtetë në fushë.

Turkilmaz e krahason në shkrim Gashin dhe me dy emrat e mëdhenj të Bajernit, Ribery dhe Robben, por me ndryshimin se futbollisti shqiptar aktivizohet në krahun e majtë të sulmit, duke qenë një i majtë, një pozicion që nuk është i thjeshtë për t’u mbuluar nga një lojtar me të tilla karakteristika.

Turkilmaz vlerëson gjithashtu dhe zhvillimin e jashtëzakonshëm të lojtarit në vitet e fundit duke theksuar se vitin e ardhshëm me shumë gjasa, Gashin do ta shohim në Bundesligë, si sulmues kryesor në një klub me emër.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
KOMUNIKATË E MINISTRISË SË JASHTME ZVICERANE - RETH 50 MINISTRA TË VENDEVE TË OSBE-së NË BAZEL PËR KËSHILLIN MINISTERIAL 2014 (12.03.2014)
ZVICERANËT KUNDËRSHTOJNË KUFIZIMIN E EMIGRACIONIT (11.30.2014)
STEINMEIER PRET HOMOLOGËT NGA ZVICRA, AUSTRIA, LIHTENSHTAJNI - TEMË DISKUTIMI GJUHA GJERMANE (11.29.2014)
ZOTËRI HAKI LATIFI, KRYETARI I LDKsë NË ZVICËR URON PËR DITËN E FLAMURIT DHE TË PAVARËSISË (11.28.2014)
ZVICRA ORGANIZON KËSHILLIN E 22-të MINISTERIAL TË ORGANIZATËS PËR SIGURI DHE BASHKËPUNIM EVROPIAN (OSBE) (11.27.2014)
ORA ZVICERANE ME FLOKËT E NAPOLEONIT (11.27.2014)
KOMUNIKATË PËR MEDIA NGA KUVENDI I SHQIPTARËVE TË ZVICRËS NË LIDHJE ME MARRËVESHJEN E SIGURIMEVE SHOQËRORE NË MES TË ZVICRËS DHE KOSOVËS (11.25.2014)
MUZEU I BERNËS DHE ARTI GJERMAN (11.24.2014)
MANIFESTIM ME RASTIN E 28 NËNTORIT - DITËS SË FLAMURIT, ORGANIZUAR NGA FG LDK ZVICËR (11.24.2014)
MË NË FUND KUPA DEJVIS I PËRKET ZVICRËS, NJË FITORE E TENISIT ZVICERAN, NJË FITORE E KOMBIT ZVICERAN (11.24.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]