VOAL - Online Zëri i Shqiptarëve

KLIMKIN - UKRAINA KA NEVOJE PER ARMEPUSHIM TE VERTETE, JO PER DEKLARATA
E Premte, 12.05.2014, 12:42pm (GMT1)

Voal-online.ch - BAZEL - Ministri i Jashtem ukrainas Pavlo Klimkin, ne takimin e Organizates per Siguri dhe Bashkepunim ne Evrope, deklaroi se vendi i tij ka nevoje per nje armepushim te vertete e jo per deklarata boshe.

Kreu i diplomase se Kievit, i cili e kishte fjalen per armepushimin e lajmeruar te enjten e qe duhet te filloje me 9 ne rajonet separatist, ka theksuar se deri tani ka pasur vetem deklarata boshe te pashoqeruara me fakte.

Ky konstatim i kryediplomatit ukraines u konfirmua ne terrenin e luftes, ku u vrane gjashte ushtare te Ukraines.

www.voal-online.ch


Copyright © 2005-2008 Nulled by [x-MoBiLe]. All rights reserved.