E Shtunë, 09.19.2020, 09:28am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
ROGER FEDERER PËR TË GJASHTËN HERË SPORTISTI ZVICERAN I VITIT

E Hënë, 12.15.2014, 09:01am (GMT+1)


Voal-online.ch - Tenisi ka qenë protagonisti i mbrëmjes së Credit Suisse Sports Awards, e vënë në skenë në Zyrih. Titulli i sportistit të vitit i është dhënë për të gjashtën herë Roger Federerit, i cili ka marrë 31,7% të pëlqimeve dhe ka dalë më mirë se skiatori Dario Cologna, që iu imponua më 2013, ndërsa sivjet kishte 24,6%. Bregrinasi u shpall sportisti i vitit më 2003, 2004, 2006, 2007 e 2012. Në vend të tretë u radhit i munguari i madh i mbrëmjes: Stan Wawrinka, që ka mbetur në shtëpi për shkak të gripit.

Triumfin e tenisit e ka përplotësuar sivjet Kupa Dejvis, ku Federer ishte protagonisti vendimtar, duke mbizotëruar ndaj hokejit zviceran të femrave,  i cili u radhit në vend të tretë në Lojërat Olimpike Dimërore.

Për Federer e Wawrinka ky është vlerësimi i dytë si ekip. Për herë të para ata u vlerësuan më 2008 pasi kishin fituar në Pekin.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
KËSHILLI MINISTROR XXI I OSBE-SË – BAZELI -  TRE GAZETARË SHQIPTARËFotoreportazh nga ELIDA BUÇPAPAJ (12.14.2014)
NË KRYEQYTETIN ZVICERAN U PËRURUA SHTËPIA E RELIGJIONEVE - PROJEKTI PËR DIALOGUN ËSHTË REALITET (12.14.2014)
ZVICËR - SIPAS LIGJIT TË RI, DREJTUESIT E SPORTIT DO T'I NËNSHTROHEN TË NJËJTIT KONTROLL FINANCIAR SI POLITIKANËT (12.13.2014)
MBYLLET SESIONI DIMËROR I PARLAMENTIT ZVICERAN (12.12.2014)
KRYETARJA E FG TË LDK-SË ZVICËR MBËSHTET INICIATIVËN E ALMA LAMËS PËR KUOTËN GJINORE NË QEVERI (12.11.2014)
PENSIONISTËT ZVICERANË JANË TË KËNAQUR (12.10.2014)
SHQIPËRIA E VITIT 1970 NË KUJTIMET E AMBASADORIT TË ZVICRËS (12.07.2014)
NDESHJA SERBI-SHQIPËRI MUND TË LUHET NË ZVICËR (12.07.2014)
FILIPINE - ZVICERANI I RRËMBYER IU IKU EKSTREMISTËVE (12.06.2014)
QEVERIA ZVICERANE DO T'IU JAPË MBËSHTETJE GAZETAVE TË SHTYPURA - ATO NUK DUHET LEJUAR TË VDESIN (12.05.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Shtator 2020  
D H M M E P S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 

 
VOAL
[Shko lart]