E Enjte, 10.01.2020, 05:37am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
EDHE AEROPORTI I ZYRIHUT SHËNON REKORD TË RI - MBI 25 MILIONË PASAGJERË KËTË VIT

E Enjte, 12.25.2014, 11:52am (GMT+1)


Në aeroportin e Zyrihut udhëtarët e përditshëm janë mesatarisht 68'000

Voal-online.ch - ZYRIH - Aeroporti i Zyrihut në vigjilje të Krishtlindjes ka kapërcyer pragun e 25 milionë pasagjerëve që nga fillimi i vitit, një numër i paarritur më parë. Kështu njofton shoqëria që e administron aeroportin.

Nga janari në nëntor udhëtarët ishin 23,6 milionë, me një shtim 2,3% në krahasim me të njëjtën periudhë nga viti i shkuar. Në vitin 2013 udhëtarët kishin prekur kuotën 24,8 milionë, me një mesatare 68'124 në ditë.

Aeroporti i Klotenit filloi punën më 1948 e sot shtrihet në një sipërfaqe prej 880 hektarësh. ATS
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ZVICRA VAZHDON MBËSHTETJEN AKTIVE PËR KFOR-in (12.25.2014)
AEROPORTI I GJENEVËS - PESËMBËDHJETË MILIONË PASAGJERË Shënohet rekord i ri. Rritje 50% në dhjetë vite (12.23.2014)
ZVICRA - SHEMBULL I POPULLIT DHE SHTETIT HUMANITARRadio SRF 3 shembull mrekullues me aksionin 'ndihmë refugjatëve: çdo rap (cent) ka vlerë - Jeder Rappen zähltOpinion nga XHEVAT REXHAJ (12.22.2014)
BURKHALTERI ËSHTË POLITIKANI QË ZVICERANËT E DUAN MË SHUMË (12.22.2014)
ZYRIH - TRAMI I PËRRALLAVE, QË DREJTOHET NGA PLAKU I KRISHTLINDJEVE (12.21.2014)
SHQIPJA - GJUHË E DYTË PAS GJERMANISHTES NË KANTONIN E LUCERNËS (12.20.2014)
DELEGACION ZVICERAN NË PARLAMENTIN EVROPIAN - LIDHUR ME VOTËN E 9 SHKURTIT (12.19.2014)
DIDIER BURKHALTER BËN BILANCIN E VITIT TË TIJ SI PRESIDENT I ZVICRËS DHE I OSBE-sëBurkhalter - Marrëveshja me Bashkimin Evropian është e pashmangshme (12.17.2014)
RRETH DY MIJË SHQIPTARË NË USHTRINË ZVICERANE - KRENARË ME UNIFORMAT (12.16.2014)
Komunikatë e nëndegës së LDK-së në VilisauISA MUSTAFA DHE KLANI I TIJ TË LARGOHEN SA MË SHPEJT NGA UDHËHEQJA E LDK-së (12.16.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Tetor 2020  
D H M M E P S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 

 
VOAL
[Shko lart]